Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kössek össze egy...

Hogyan kössek össze egy routert a UPC modemmel, hogy nagyobb legyen a lefedettség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában gyenge a UPC internetem, hogyha Wifin csatlakozok rá egy másik szobából. Ahol maga a modem van, ott Wifivel is adja a jó sebességet (3,6 MB/s), az emeleten pedig 300-400 kbytot ad csak. Egész eddig működött, most lett csak ilyen.


Szeretném összekötni egy routerrel (TP-LINK MR3420) a modemet (Ubee EVW3226) a nagyobb lefedettség érdekében, de sehogy sem megy:


Már utánanéztem egy kicsit, a jelenlegi beállítások:

-1. Ethernet kábel (modem LAN1 port --> router LAN2 port)

-2. Ethernet kábel (router LAN1 port --> PC ethernet port)


Megpróbáltam már a router WAN portjába kötni a modemet, de ott se volt jó.


A problémám, hogy mind a router, mind a modem alapértelmezett IP-je 192.168.0.1, és ezért a routert nem bírom konfigurálni - ha beírom ezt a kódot, akkor a modem beállításai jelentkeznek.


Már sikerült létrehoznom egy hálózatot teljesen random néven (TP-LINK D6246, a számokat nem tudom pontosan csak beírtam valamit, de a lényeg, hogy semmi köze a router típusához), de csatlakozni nem sikerült hozzá, nem fogadta el a jelszót (se a router alapértelmezett "admin" jelszavát, se a UPC modem jelszavát, se a router általam régebben beállított jelszavát - aminek el is kellett egyébként vesznie, mert reseteltem).


Úgyhogy ha tudnátok segíteni, annak örülnék.

Köszönöm a segítséget!


UI. Kérlek, ne linkeljetek más oldalakat, mert googleön már néztem, és a gyakorikérdések más kérdéseit is átnéztem.



2015. jan. 11. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
UPDATE: amikor a modemet áttettem bridgebe, akkor meg egyáltalán nem jött át rajta net, lehet, hogy én k**tam el valamit, de hogy nem jött, az biztos.
2015. jan. 11. 13:18
 2/5 anonim ***** válasza:

network LAN részt megváltoztatod az egyik routeren


192.168.0.1 ez volt és pl erre 192.168.0.2


Másodlagos routert pedig dynamic ip re


vagy 192.168.10.20 ra

2015. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Argloss ***** válasza:

[link]


Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem az a baj, hogy bridge módban a router fizikai címét látják, ami nincsen beregisztrálva náluk, tehát a modem regisztrációs oldalon be kell aktiválni az új MAC címre a netet. Én legalábbis úgy emlékszem, hogy a router fizikai címére regisztráltam be, amikor új modemet adtak.

2015. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Argloss ***** válasza:
Összekötés szempontjából pedig a router WAN portjára kötöd a modemet, a router LAN portjaira meg mennek a gépek.
2015. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Áh, feladtam, bárhogy próbáltam, nem jött át internet a modemből, inkább majd felhívom a UPC-t, hogy kezdjenek valamit.. az nem állapot, hogy az emeleten nem működik a net (szó szerint 0 és 500 KB/s között ugrál), ráadásul nem tudok a modemhez antennát/másik routert itthoni módon csatolni.. nehogy már informatikusnak kelljen lennem.


Köszönöm mindenesetre, ment zöld kéz mindenkinek!

2015. jan. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!