Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy 150 mbites router mekkora...

Egy 150 mbites router mekkora garantált sebességre képes egy kis lakásban?

Figyelt kérdés
41 mbites az internetem és 54 mbites a routerem. Elvileg vinnie kellene az internetet, de a tényleges sebesség a routeren keresztül 18-19 mbit, ezért az internetem még felében sincs kihasználva. Vajon egy 150 mbites router tud 41 mbites adatátvitelt produkálni? Nem csak papíron, hanem a valóságban is.

2015. dec. 4. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az csak egy névleges adatátviteli sebesség. Laborban persze megvan, de ténylegesen nem fogod tudni használni, főleg nem wifi-n... Próbáld ki kábelen, ott meglesz a 41 Mbit.


Most néztem próbaképpen, a kábelen lévő gépemről 90/50-et mértem, a mobilról 40/40. Egy elvileg 150 Mbit/s-re képes routerről. 2,4GHz-en még jobb is volt, mint 5-ön. Szóval a wifitől csodákat ne várj (ez a router ráadásul nem is az 5000 Ft-os gagyi kategória).

2015. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ráadásul úgy, hogy LTE-n ugyanaz a telefon 72MBit/s-el tölt le. Panelban. :-)
2015. dec. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"41 mbites az internetem és 54 mbites a routerem. Elvileg vinnie kellene az internetet"

Nem, nem kell vinnie.

Az 54 Mbps a router vezetéknélküli interfészének az adatrátája, annyival küldi/fogadja a biteket a rádiós interfész.


De mivel egyszerre egy csatornán csak egy eszköz forgalmazhat (különben zavarják egymást), szükség van olyan metodikára, amivel elkerülhető a két eszköz interferenciája. Erre még rájönnek a különböző fejlécek (Ethernet+IP+TCP/UDP, stb...).


Ezért az 1. rétegbeli 54 Mbps-os adatrátájából a 4. rétegre marad maximum (optimális esetben, jó vételi körülmények között, illetve ha mind a router, mind az eszköz wifi-interfésze támogatja és "összeáll" azon az adatrátán), aggregáltan (le+feltöltés egyszerre) 20-25 Mbps.


Ökölszabályként elmondható, hogy egy vezetéknélküli interfész aggregált adatátviteli sebessége az adatráta kb. fele. Tehát egy 150 Mbps-os router és kliens maximum, aggregáltan 75 Mbps-al képes lehet kommunikálni.

2015. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!