Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyengébb a wifi mint a kábel?

Gyengébb a wifi mint a kábel?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy kint élek Németországban. Megrendeltem a unit media internetét. 120mgbit. Minden wifis eszközön a savszelesség 20-80mgbit között van, hiába vagyok a router melett 10 centire akár számítógéppel akár telefonnal vagy tablettel, ingadozik. Viszont ha laptopot vagy számítógépet kábellel rá kötöm stabilan 125mgbitet is ad. Van erre valamit megoldás?

2015. dec. 16. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:

ha megfelelően minőségi eszközöket veszel, amik drágábbak ugye...akkor a wifivel is lehet elég gyors a neted, de átlagban a kábel gyorsabb, mert az eszközök csak ezt teszik lehetővé...


22F

2015. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fél éves asus latop, lg4, samsung galaxy tab4 250e Ftos számítógép konfig. Azok megvannak. Gondoltam hátha van valami router beállítás :/
2015. dec. 16. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
És a router? kb azon múlik minden...
2015. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egyébként nem az a lényeg, hogy jó drága konfigod legyen... másfélmilliós asztali pc-be is lehet occó kínai wifi adaptert rakni
2015. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a "minőségi eszközökbe" a router is beletartozik :) szóval abból is megfelelő minőségűt kell venned!


22F

2015. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szolgáltató adta a routert. Tv kabelen jön a net, úgyhogy nem tudom hogy tudnék e venni másik márkát aminek van olyan bemenete. Maga a router meg Technicolor TC7200.

[link]

2015. dec. 16. 09:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek megoldotottam a hibát. Magasabb frekvenciára kelett állítani a routert (2.4ghz helyett 5ghzre) és nagyobb savszelessegre mert 40mhz helyett csak 20mhzre volt állítva. :)
2015. dec. 16. 10:05
 8/8 anonim válasza:
Nincs miről beszélni emberek. Wifi router csere.
2016. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!