Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Léteik olyan, hogy túl sok...

Léteik olyan, hogy túl sok letöltés?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy XY, mint felhasználó, lehet egy idő után "gyanús" pl. az internetszolgáltatónál? Pl. ha van egy Steam fiókom, és legálisan megvásárolt játékokat töltök le, aminek mondjuk az össz mérete legyen mondjuk 200GB, az mint internetezési szokás, vagy adatforgalom lehet gyanús? Van ilyen, hogy korlát? Vagy az internetezési szokásaink, adatforgalmunk rögzítve, tárolva van netszolgáltatónál?


Vagy csak paranoiás vagyok, és egy kis homokszem vagyok a sivatag közepén? Nem, nem töltöttem le 500GB-nyi filmet egy hónap alatt, csak érdekel, hogy manapság hogy működik ez. Jó, mondjuk a HD, 4K, több 10GB-os játékok korában ez szerintem már nem lehet mérvadó, hogy valaki összeinternetezik 200GB-ot/hó. Mert pl. Steamről letöltöm a GTA V-öt, az 60GB, mellé megveszek hónap végén egy AC Syndicatet, az másik 30 vagy mennyi GB, és máris 100GB-nál járok, és még 1 HD videót sem néztem meg a youtubeon, vagy szedtem le egy 300MB-os NVIDIA drivert.



2015. dec. 26. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van szolgáltató (UPC), aki szól érte, ha bizonyos havi átlag fölé megy a júzer (három hónap átlaga 300 GB/hó felett), de jogi problémáról nem tudok.

G.

2015. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy milyen csomagra fizetsz elő. Ha olyan csomagra, melyben meg van határozva egy bizonyos havi limit, akkor a limit elérése előtt figyelmeztetnek, hogy elérted a limit valamilyen (mondjuk 90) százalékát, ha pedig elérted, ill. meghaladtad a limitet, akkor a szolgáltató a szerződésben meghatározott sebességkorlátozást alkalmazza. A következő hónap elsejétől helyreáll a letöltési sebesség a limit eléréséig. Egyéb következménye nincs, aki a limit nélküli csomagra fizet elő, az annyit tölt le, amennyit csak akar, a kutya sem figyeli.
2015. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!