Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » REndeltem egy erméket Vaterán,...

REndeltem egy erméket Vaterán, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Először vásárlok vaterán és még 18 alatt vagyok (pont), úgyhogy kicsit homályosak még nekem a dolgok... előre utalással rendeltem, meg is adott egy számlaszámot, nos, ez egy Erste bankos szám, akkor hova kell bemennem, egy Erste bankba, hogy tudjak erre utalni? Ha utalok rá, akkor (én állom a postaköltséget), akkor a posta+termék árát kell befizetnem a számlára? Nem probléma, hogy 18 alatt vagyok, csak személyi kell? Most vettem meg, meddig lehet befizetni, hány napom van, azt tudom, hogy 3 napon belül elvileg postázza és vmi 10 napom van átvenni. Mivel először csinálom, ezekkel se vagyok teljesen tisztába, hogy akkor a bankba ha befizetem, akkor ott lesz vmi számlaszámra utalás opció (sorszámkiadónál), és akkor csak be kell mondanom a számot és odaadnom a pénzt? Aztán a postánál csomag átvételt kell kiválasztanom, oda mondanom hogy a nevemre jött egy csomag és akkor adnom a személyit és ennyi? Köszi előre is a segítséget!

2015. dec. 29. 09:59
 1/8 homo ludensz ***** válasza:
100%

Rendeltem én már mézet,fűrészláncreszelő készüléket,étrend-kiegészítőt,utángyártott tonert a nyomtatómba de mindig itt háznál fizettem a kézbesítőnek vagy futárnak.

Van folyószámlám meg az eladónak is van bizonyára de ez biztosabb számomra. Így is van benne rizikó mert a kiszállító sem tudja mi van a csomagban ö csak egy futár. Idáig sosem csalódtam nagyon korrektek voltak igaz nem alkalmi árusok.

2015. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Huh...


Szóval: ő adott egy bankszámlaszámot, innentől két lehetőséged van. Vagy a saját bankszámládról átutalod (ekkor a bankszámládat vezető bankba kell bemenned vagy netbankon keresztül elutalni) vagy befizeted a számlájára (ekkor az ő bankjába kell menned).

Azt kell utalnod, amiben megegyeztek. A postai utánvét elég drága, ezért szokás előre átutalni a pénzt, így csak a szállítást kell kifizetni.

A szállítás ára a termék méretétől és a szállító cégtől függ - érdemes előre megbeszélni az eladóval mennyi lesz.

Hogy hány napod van, az az eladótól függ - amikor a vaterán a vásárlás gombra kattintasz (vagy ha licit van, akkor lejáratkor ha tiéd a nyertes licit) kapsz egy előre beállított e-mailt, amiben ezek szerepelni szoktak.


Az előreutalásban ugye van rizikó: elutalod neki, ő meg elküldi ha megérkezett a pénz. Lehet én vagyok túl gyanakvó, de csak olyannak utalok előre, akinek jó az aránya (értékelésnél jóval több a jó, mint a rossz és sok értékelése van).


Az átvételnél több lehetőség van: ha futárszolgálattal küldi, akkor kihozzák a címre és ott tudod átvenni. Ha a Postával szállíttatja, akkor lehet postán maradó megoldást választani, esetleg Postaponton átvételt.

Ezekben nem vagyok annyira otthon, mert nálunk mindig van itthon valaki.

2015. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Direkt nem akartam házhoz rendelni... meg így asszem olcsóbb is, mellékesen. Az eladónak sok a pozitív visszajelzése (több ezer és majdnem 100%-os a mutató), szerintem megbízható lesz.


Nekem nincs bankszámlám, akkor tehát az ő bankjába kell mennem.


Előre fogom utalni a pénzt, és ő utána küldi 3 munkanapon belül, a szállítás árát rögtön írta a vatera, hogy mennyi lesz. Semmiben nem egyeztünk meg, csak leütöttem a terméket, ott van a termék ára és az is, hogy a postázás ára mennyi, a kérdésem az, hogy ilyenkor posta+termék árát, vagy csak a termék árát kell befizetnem a számlájára?


Kaptam emailt, többet is, de ez nem volt benne, hogy meddig fizethetem, ezért kérdeztem, gondolom, ha holnap fizetem be az még ráér.


A postapontra kértem a csomagot, csak az érdekelt, hogy ezek, hogy zajlanak, tehát hogy akkor a bankba ha befizetem, akkor ott lesz vmi számlaszámra utalás opció (sorszámkiadónál), és akkor csak be kell mondanom a számot és odaadnom a pénzt? Aztán a postánál csomag átvételt kell kiválasztanom, oda mondanom hogy a nevemre jött egy csomag és akkor adnom a személyit és ennyi?


Nem probléma, hogy 18 alatt vagyok, csak személyi kell?

2015. dec. 29. 11:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak, ment a +:)!
2015. dec. 29. 11:03
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:
Az életkorral nem fognak problémázni. Akkor csak átveszed és nem derül ki, hogy ki rendelte. + Lakcímkártya.
2015. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!Remélem ki is bontod a csomagot a futár/postás előtt, mert ha nem akkor kapsz legközelebb egy szép téglát.


Kérdező:

Az eladó a pénz megkapása után fogja postára adni a terméket, mert ő sem hülye.

Ha nem ingyen postával hirdette, akkor a postaköltséget is hozzá kell adnod, bemész a bankban és készpénzes befizetést választasz az ő számlájára.

Hol veszed át? Postán vagy háznál? Ha háznál, akkor csak várnod kell a postást, hogy csengessen.

2015. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Előre fogom utalni a pénzt, és ő utána küldi 3 munkanapon belül" <- ezt írtam, vagyis tudom, hogy "a pénz megkapása után" adja fel a csomagot, ez nem is volt kérdésem...


Persze, ezt is már írtam, hogy én állom a postaköltséget, csak tényleg elég tapasztalatlan (konkrétan teljesen tapasztalatlan) vagyok ilyen téren és nem akarok hülyeséget csinálni, ezért kérdeztem, hogy amikor utalom neki a pénzt, akkor kell a postaköltséget még hozzácsapnom?


"A postapontra kértem a csomagot, csak az érdekelt, hogy ezek, hogy zajlanak"

2015. dec. 29. 15:54
 8/8 homo ludensz ***** válasza:
Az utánvétnél vagy hogy hívják ha véletlen megvárná a szállító míg kibontod és egy tégla volna benne csak veled együtt röhögne mivel neki semmi köze az eladóhoz. Nem várja meg mert sok helyre kell mennie,aláírod,kifizeted és a markodba nyomja majd elhúz.
2015. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!