Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen notebook képes megnyitn...

Milyen notebook képes megnyitni egyszerre rengeteg weboldalt külön lapokon Firefox-ban anélkül, hogy kifagyna?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 2GB RAM a gépben és kb. 15 lapot megnyit egymás mellett, de nagyon durván belassul tőle :D a memóriahasználat a windows feladatkezelőben felmegy 10000000000-ra tőle :D


Mi kellene ahhoz, hogy ezt lazán vegye a gép? Függ processzor,RAM, sávszélesség...?

(Tegyük fel, hogy a megnyitott oldalakon nincs videó.)



2016. jan. 1. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Erősebb processzor, és tengernyi ram.
2016. jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az enyém i3 380M és alapjáraton az integrált videókártyáját használja 8GB rammal (ez a maximum), két kijelzővel.


Így meg tudok nyitni 50 oldalt is, de a pdf fájlokat nem szereti annyira, ha ezek között található 3-5 pdf fájl is amit a firefox pdf olvasó nyitott meg az ablakban, akkor ezekre kattintva kicsit lassabban jön elő, tölt be újra a pdf-es oldal.

Ma már jobb gépek vannak, 3-4 monitorral usb-s videókártyákkal 100-150 oldal meg sem kottyanna nekik.

2016. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tengernyi RAM -hoz, még 64 bit-es renszer, és 64bit -es FF.

(mert hiába van 32GB RAM a gépbe, ha csak 4GB -t tud használni a program, mert annyit kezel a 32bit)

2016. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

Ez elég nehéz (rossz) kérdés.

De nézzünk konkrét példát. Én egy ATOM N455 1.66Ghz processzorral 2GB RAM-mal, 2GB memóriával Firefox 31.5.0 ESR verzióval XP Pro SP2 32 bit oprendszerrel kipróbáltam:


Megnyitottam 65 különböző web oldalt egyszerre. Ezek között az egyik live video streamet is tartalmazott!

Az első 6 másodpercben 100% volt a CPU terhelés, utána 40-70%. Eltartott egy ideig, mire mindegyik betöltődött, a CPU terhelés ritkán ugrott 70% fölé.

1.7 GB memóriát használt fel.

Az összes oldal betöltődése után 43% körüli CPU terhelés állt be.


Tehát egy Dell Inspiron Mini 1018 Atom 1.66 GHz/2GB képes rá.

2016. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aha aha. Nem igazán vagyok képben hardware téren és keretem sincs rá jelenleg, de pl. egy MacBook Air mennyire birkózna meg a feladattal?

(Tegyük fel, hogy nincs .PDF vagy videó fájl a megnyitott oldalak között.)

2016. jan. 1. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy Apple laptopot azért ne vegyünk ide. Az Apple gépek esetében a telepített szoftver a gépre van optimalizálva, így sokkal jobban kezeli az erőforrásokat.
2016. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az Apple gépek esetében a telepített szoftver a gépre van optimalizálva, így sokkal jobban kezeli az erőforrásokat."

Ez vicces volt, apple úgy pazarolja az erőforrásokat ahogy csak tudja...

2016. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem úgy vettem észre eddig. :P
2016. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogyha csinálsz egy próbát Apple által, akkor mennyi idő alatt tölt be pl. 50 oldalt egymás mellé Firefox-ban? (olyan oldalt, ahol nincs videó és .PDF)
2016. jan. 1. 13:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Pl. bemész Firefox könyvjelzők menübe, kijelölsz 50 könyvjelzőt, jobb egérkatt rajtuk és "mindegyik megnyitása külön lapon".
2016. jan. 1. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!