Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC we free egy ilyen modemmel?

Kiko96 kérdése:

UPC we free egy ilyen modemmel?

Figyelt kérdés
Kábeles internetünk van itthon(UPC). Erősebb csomagba léptünk de szeretnénk wifit is. Van itthon egy zyxel 600 series modem, amit nem tudom hogy képes e a wi free-re. Szerintetek megoldható router nélkül? Azt hallottam van majdnem minden modemben ilyen wireless dolog amivel a upc wi freeje megoldható. Köszi a válaszokat!!

2016. jan. 2. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
We-freevel nem a saját modemdre kapcsolódsz. Ha otthonra kell wifi, vegyél hozzá egy routert.
2016. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Az UPV által biztosított modemben lényegében már benne van egy 4 férőhelyes gigabites router wifi támogatással. Ezen be tudod kapcsolni az otthoni saját wifi-det, saját SSID-vel meg jelszóval. A Wi-Free lényege, hogy ezek az UPC modemek két wifi csatornát biztosítanak. Az egyik a privát helyi vezeték nélküli a másik meg az UPC előfizetők számára biztosított Wi-free....vagyis ha éppen nem vagy otthon, de van a közeledben UPC előfizető, akinek fogod a wi-free jeleit, akkor rá tudsz csatlakozni...a te modemed által sugárzott wi-free csatornára is rá tud csatlakozni más UPC előfizető, akinek megvan a központi jelszava. A saját wifi csatornádra csak te tudsz rácsatlakozni (ehhez jelszóval le kell védened), meg akinek megadtad a jelszavad.
2016. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A modemen kell valamit beállítani? Mik a teendők?
2016. jan. 2. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az UPC által adott modem úgy működik ahogy fentebb leírtam (nem tudom ki adott rá mínuszt illetve miért nem érvelt helyette). A hálózati főegység egyben gigabites utp portokkal rendelkezik és N-es wifi hálózatot is biztosít két SSID-vel (saját és egy wi-free). A belépés a beállítások interfészbe ugyanúgy működik, mint egy routernél azaz böngészőn keresztül IP címmel (168.192.0.1 ha jól emlékszem).
2016. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Nem minuszt adtam rá, csak félig hasznosnak jelöltem. Nem kapott mindenki wi-frees modemet, "csak" 200.000-et osztottak szét az előfizetők között.
2016. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ok, köszi a választ, felvilágosítást.
2016. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De még most se tudom mit kéne csinálni. :)
2016. jan. 5. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen az UPC modemed??
2016. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Leírta, mi meg leírtuk hogy router kell neki. Vagy gépen kell megosztania a wifit, de elég sokat veszít az áramszámlán.
2016. jan. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#4

192.168.0.1

2016. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!