Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az egyik gépen megy a...

Pharaon kérdése:

Ha az egyik gépen megy a letöltés, akkor a másik gépen drasztikusan leesik a sebesség, kb.10-15%-ra. Hogyan lehetne beállítani, hogy 50-50%-os legyen a felhasználók prioritása, HG8245h-tipusu router-rel?

Figyelt kérdés
Hogyan állítja be a router azt, hogy kinek legyen nagyobb a prioritása? A másik gép IP-címe 65-re végződik, az enyém 66-ra. Ha megváltoztatnám az IP-met kisebbre, akkor az én prioritásom lenne a nagyobb?

2016. jan. 3. 12:13
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a letöltés torrent-et jelent, akkor először a torrent-kliensprogram beállításaiban állíts be le-/feltöltési korlátokat.


Egyébként a router beállítófelületén keress "Bandwidth Control"-t, bár ezzel csak általánosan tudod felezni, vagyis amíg ez aktiválva marad, addig csak az előfizetésed felével töltesz mindkét gépen.


Mondjuk programozhatóbb rendszerre cserélve a router gyári programját (pl. OpenWRT) akár dinamikusan is állítgathatja. Persze ezt csak gyakorlottabb felhasználóknak ajánlom.

2016. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak torrent megy a másik gépen, hanem minden vegyesen. Igazából a testvérem gépe és nincs is hozzáférésem. Úgy kell neki könyörögnöm, hogy állítsa le a letöltéseket, ha internetezni szeretnék.


Csak azt nem értem meg, hogy miért jut nekem 10megából, csak 1mega? Mért nem felezi a router? Miért élvez ő elsőbbséget? Mert egyel kisebb az IP címe?


"Bandwidth Control" beállítást nem találok benne sajnos.


A router-t a szolgáltató adta, nem tudom mit szólnának hozzá ha kicserélném a gyári programját. A VoIP telefon is róla megy.

2016. jan. 3. 18:31
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Mi a pontos modellszáma? (dobozán, vagy alján matricán)

Az alapján utánakereshetünk, hogy lehet-e és ha igen, akkor hogyan.

2016. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

HG8245h, de valószínűleg nem azonos a HG8245-el.

Mert nekem a Network Application menüben csak ezek az opciók vannak.


USB Application

UPnP Configuration

ARP Configuration

DDNS Configuration

DNS Configuration

2016. jan. 4. 11:57
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Fenébe, már olvasni sem tudok.

Ott a kérdésben a router típusa, hogy kerülte el a figyelmemet?


A HG8245h használati útmutatója ( [link] ) sem ír forgalomkorlátozási funkciót, így csak egy másik eszköz közbeiktatásával tudod ezt megtenni. Mondjuk veszel egy olcsóbb, kb. 4ezer Ft-os router-t, és azt kötöd rá erre a Huawei-re, és arra csatlakozik mindenki a háztartásban.

Bár ahogy írtam, a legtöbb gyártói funkció nem dinamikusan figyel, hanem a fixen beállított értékekre korlátoz, így ha egy 10/1Mbit-es netet elosztasz kétszer 5/0,5Mbit-re akkor mindenkinek ez lesz a max.

A szolgáltatói router rendszerét/firmware-ét nem ajánlott cserélni, de a hozzákötött router-t már nyugodtan, - persze csak ha találni hozzá "okosabb"/programozható rendszert, pl. az OpenWRT router-támogatási listájában érdemes ellenőrizni a vásárolni kívánt router-t, - így ha nem felel meg a gyári "Bandwidth Control", akkor könnyebb valami jobban beállítható rendszerre váltani.

2016. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen sajnos én is eddig jutottam el.


Lehet, hogy akkor az lenne a legjobb megoldás tényleg, hogy ne bonyolítsuk túl a dolgokat. Hogyha a másik gépre telepítenénk egy letöltésvezérlő szoftvert, amiben be lehet állítani a sebesség korlátozást.

Torrent esetén ez rendben lenne ilyen szempontból, de ha valaki böngésző alól tölt le, annak a korlátozására milyen szoftvert lenne célszerű használni?

Valami egyszerű, minimális rendszerigényű, stabil szoftver lenne jó.


Illetve erre még mindig nem jöttem rá, hogy miért van az, hogyha a másik gépen megy a letöltés, akkor nekem a speedtest-es mérésnél beáll pontosan 1,49Mbit-re. Mindig stabilan, pontosan ennyire.

Akkor csak van valamilyen prioritás? Lehet-e az, hogy a kisebb IP-címnek adja a nagyobb sebességet?

2016. jan. 5. 10:37
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Nem hiszem, hogy IP alapján rangsorolna, de próbáld ki:

Ha kábellel csatlakozol a router-re a MAC címedhez fix IP-t is beállíthatsz a router-ben:

- Status > DHCP information > innét kiírhatod a MAC címedet

- LAN > DHCP static IP configuration > New > kitöltöd a mezőket > Apply (pipa van?)


Ha wifi-n csatlakozol, akkor ez nem fog működni, ezért kézzel kell a géped TCP/IP beállításait automatikusról kézire állítani, és beírni a szükséges adatokat:

- lépj a Hálózati kapcsolatok ablakba (ha nem találod, Start menü > Futtatásba: ncpa.cpl > OK)

- itt a wifi eszközön jobbegérgomb > Állapot > Részleteknél kiír minden szükséges adatot (nyitva hagyhatod)

- újra jobbegérgomb a wifi eszközön > Tulajdonságok > a megjelenő listában duplaklikk a TCP/IP v4 elemen > itt automatikusról kézire állítva írhatod is a szükséges adatokat. (az IP cím vége legyen ugye kisebb, mondjuk 10-20, de inkább ne legyen 10 alatt, hogy ne keveredjen a TV szolgáltatásokkal)

2016. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!