Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudtok ajanlani nekem az...

Tudtok ajanlani nekem az internet hasznalat alapjainak elsajatitasara valamilyen oktato anyagot?

Figyelt kérdés
Idosebbeknek valot.

2016. jan. 4. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz diploma, beírod a google-ba amit keresel és cső.
2016. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarul nem tudom, hogy van-e igazán jó anyag. Egy dolgot kell az alapokon kívül megtanítani nekik, mégpedig a Google használatát. (címszavakra kell keresni, nem pedig kérdést feltenni, stb.)

Ezután már minden menni fog magától.

Ha nagyon kell a tanagyag, akkor talán ezek közül valamelyik megteszi:

[link]

[link]

[link]

G.

2016. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Google használatról a Google maga is ad egy leírást, de én is összeírtam az én taktikámat:

[link]


(Benne van a link a Google leírására.)


Amit fontosnak tartok emellett:

- érdemes egy vírusirtó szoftvert telepíteni a gépre

- érdemes reklámblokkoló bővítményt telepíteni a böngészőbe (pl. AdBlock)

- érdemes minden személyes fájlról biztonsági mentést tartani egy külső, nem állandóan csatlakoztatott adattárolón - ha mégis beüt a krach (pl. vírus, ami lekódolja a fájlokat), ne legyen sírás


És persze nyilván napestig lehet folytatni a sort. :)

2016. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért az internetezés nem csak a google használatából áll!


A legfontosabbak:

1) ADATVÉDELEM!!! Az internet tele van "ellenséggel"! Épp úgy, ahogy az ablakba sem tesszük ki a szennyest, úgy az internetre sem. A különbség, hogy míg előbbinél csak a szomszéd, utóbbinál az egész világ láthatja. És lehet a felnőttek számára írtó aranyos egy gyereket fürdetés közben lefotózni és feltölteni a facebookra, de arra is kell gondolni, hogy a gyerek egyszer felnő. Lehet nem szívesen osztaná meg vadidegenekkel a pucér gyermekkori fotóit. Egyébként a pedofiloknak biztosan tetszene..


1) (igen, ez is épp oly fontos) Ami az internetre felkerül, az örökre fenn marad! Az emberek letöltik, feltöltik máshová, megosztják. Gyakorlatilag mindig lesz róla valahol egy másolat szóval szinte lehetetlen ténylegesen törölni bármit is! Ezt mindig tartsuk szem előtt. Egy jól sikerült szilveszter után nem túl nyerő álláskeresésnél, ha az új munkahelyen rákeresve a netemre az első kép amit találnak egy ittas embert ábrázol amint színeset ásít!


1) (igen, ez is olyan fontos.. egyébként mind, életből merített VALÓS példa) jelszavak legyenek hosszúak és bonyolultak! A könnyű rövid jelszavakat nem nehéz kitalálni. Ismerőseim 70%-a olyan "bonyolult" jelszót használ, hogy 3-4 próbálkozással kitalálható. Tehát a facebookot senki sem szokta feltörni csak kitalálják a tapasztalatlan felhasználók jelszavait.


1) nem kattintunk rá mindenre ami "fénylik". a hirdetések egy része tartalmazhat kártevő programokat vírusokat. csak óvatosan! linux alól célszerű tanulni a böngészést vagy legalábbis jó víruskeresővel és aktív védelemmel


1) ne töltsünk le semmit! ha valami letöltődik (pláne úgy hogy mi nem akartuk) akkor még véletlenül se kattintsunk rá! keressük meg a letöltésekben és töröljük, majd ürítsük a lomtárat!


1) ha mégis letöltünk valamit figyeljük a kiterjesztést. ha a vége "exe" akkor (pláne egy zenének, ami mondjuk mp3 lett volna) akkor szintén kerüljük.

figyeljünk mert csalnak!

kedvenc_zenem.mp3 <- oké (bár ez is lehet vírusos)

kedvenc_zenem.mp3.exe <- egészen biztosan vírus!


1) az emailben érkező kéretlen leveleket automaták küldik. még akkor is ha személyesen nekem címzik a nevemmel és nekem szóló üzenettel. ezek is rejthetnek káros dolgokat, szóval óvatosan. inkább töröljük őket!


1) email címet nyilvános helyre ne írjuk ki (pl fórumra) és lehetőleg csak akkor és ott adjuk meg ahol feltétlen szükséges. jobb ha két címünk van, az egyik "szemetesnek" a másik privát levelezésre


1) fájlnevekbe ne írjunk ékezetet és szóközt!

ha valamit e-mailben vagy egyéb helyen elküldünk megosztunk, vagy csak a gépen tárolunk törekedjünk az angol abc-re mert sokan sokféle eszközt használnak és lehetnek furcsa karakterek a magyar betűk helyén egy másik eszközről nézve. tehát:

Árvíztűrő tükörfúrógép összeszerelése.docx <-nem szerencsés

arvizturo_tukorfurogep_osszeszerelese.docx <- jobb választás



most hirtelen ezek jutottak eszembe. nyilván napestig sorolhatóak a pontok!


ja és ha a google már megy, akkor érdemes rákeresni a netetikett-re. (mondjuk ez inkább a fiatal korosztálynak szólna, de azért egyszeri elolvasása mindenkinek javasolt) rengetegen nem tartják be, de érdemes követni pláne ha sokat fórumozik az ember :)



és a legjobb tanács: az interneten mindig mindent kétkedve olvassunk. bárki bármit írhat ellenőrizetlenül, szóval vagy igaz vagy nem. a legnagyobb információforrás, de a legpontatlanabb is! :) jó böngészést!

2016. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!