Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet ezt a Google...

Hogyan lehet ezt a Google Drive-on beállítani?

Figyelt kérdés

Sokat használom a Google Drive-ot, asztali gépről és laptopról.

A gépen rajta is van a program, és ráteszi a C meghajtóra is, amit online feltöltök. Mivel alig van már hely a gépen, letöröltem néhány dolgot, de azok az online felületről is eltűntek.


A beállításokban rámentem, hogy ne lehessen 'offline' módban szerkeszteni a gépről a dolgokat, elvileg most jónak kell lennie.


Megoldottam a problémát? Hogyan tudom elérni, hogy ne szinkronizálja a nagy gépen lévő dolgokat az online feltöltöttekkel?



Köszi előre is a választ!



2016. jan. 5. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jól értelmezed a Drive-t.

Kettő lehet belőle:

1./ Google Drive, mint felhőtároló(Ennek tárhelykapacitása közös a Gmail tárhelyével és Google+ tárhelyével, tehát a háromnak biztositja a Google az ingyen 15 GB. helyet)

2./ És van Google Drive mappa a merevlemezeden, amely akkor keletkezett, amikor letöltötted a Google Drive alkalmazást a gépedre. Utána szinkronizálhattad a kettőt, igy ugyanaz van mind a 2 helyen. De mivel szinkronizálva van a kettő, igy ha a Google Drive mappádból törölsz, akkor a felhőtárolójában is törlődik. Forditva nem. Megoldás: Szüntesd meg teljesen a Google Drive mappádat és akkor nem esel a jelzett hibába. Már csak azért is érdemes, mert ha ellopják a gépedet(okostelodot) akkor a merevlemezről hozzáférhetők lesznek az adatok. De ha csak a Google Drive felhőtárhelyed van meg, annak adataihoz nem férnek hozzá. Ha pedig valakinek a gmail-on keresztül a Drive segitségével küldesz fájlt, az ugye ugyis feltöltődik a felhőbe. De van lehetőség a merevlemezről külön a Drive-be is feltölteni, ha valamit ott akarsz tárolni. Lényeg ne a Google Drive mappában tároljál, azt likvidáljad. Persze figyelni kell mennyi hely van a közös tárhelyen, mert ha megtelik, nem kapod meg pl. a gmailodra cimzett leveleket. Olykor a felhőtárolós Drive-ből törölni kell, ami ugye a saját Kukájába kerül, de ez nem elég, be kell menni a Kukába és onnan kell véglegesen törölni.

Hogy jobban megértsed, itt van egy séma, hogy a Goggle Drive felhőtárolója (és nem gépen a Google Drive mappatartalma) és a Gmail majd a Google+ hogyan kapcsolódnak egymáshoz:

[link]

2016. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

2016. jan. 7. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!