Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért reklámozza a facebook a...

Miért reklámozza a facebook a szélhámos kairos céget?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 14:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
5%

Köszön szépen ,hogy baleknak nézel, természetesen tisztában vagyok a pilótajáték fogalmával, de azért leírom, hogy Te is tisztában legyél vele. Pilótajáték az, amikor a belépők befizetéseiből fizetik ki a fentebb lévők jutalékát, termék nincs mögötte, és az utolsó belépők törvényszerűen elbukják a pénzüket, mert a matematika így működik.

Ehhez fűződő megjegyzéseim:

1. Ha benne lennél a rendszerben, látnád, hogy a hálózati jutalék és a bérbeadás utáni jövedelem két külön számlán megy, ha ezt a kettőt összekevernék, azonnal pilótajáték lenne. Ez egyébként azonnal kibukna az első percben, de a pénzügyi audit már lezajlott, mindent rendben talált, a Price Waterhouse Cooper auditor cég végezte, az eredmény nemsokára publikus lesz.

2. Vannak termékek.

3. Ha egy belépő nem épít hálózatot, és senki sem lép be utána, a befektetett pénzére a 150% kamatot akkor is megkapja, tehát nem fog bukni az üzleten, ha nem " szervez be" maga alá senkit sem.

Remélem kimerítő volt a válaszom. Ennél többre nincs szükség, ha valaki annyira bizalmatlan, hogy eleve bűnösnek kiált ki egy céget, anélkül ,hogy belülről, működés közben megvizsgálná, annak bármilyen infót írhatsz, az ő fejében már az a szoftver fut, hogy ez átverés. Minden további szócséplés felesleges.Üdv

2016. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%

Az érveidet a kiszámoló blogon ezerszeresen cáfolták. Amikor bedől majd a dolog és mennek majd az büntetőügyi eljárások, ide fogok kommentelni, méghozzá azt, hogy "Én megmondtam!".

G.

2016. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%

Értelek, de eléggé homályosan fogalmazol: ha eljön majd az idő


Mennyi időnek kell eltelnie, hogy kiderüljön? Mikor várhatjuk az "Én megmondtam" kommentedet? A cég már több mint egy éves.

Ez az egyik.

Másodszor: Az, hogy valaki ír egy rosszindulatú cikket, tele tévedésekkel, ráadásul a nevét sem írja alá, sokkal hitelesebb, mint egy világvezető auditor cég véleménye! [link]


Ilyen a magyar ember természete, én nem csodálkozom rajta, a rossz hír a hír csak, a jó nem érdekli. Senkit sem lehet semmire kényszeríteni, ha nem akarja. Ha nem bízik egy cégben, ne lépjen bele.

Továbbra sem kaptam választ arra a kérdésre, tisztelt előttem szólók, hogy vajon miért nincs egyetlen olyan vélemény sem, hogy "megkárosított a cég"? Én persze tudom a választ, ha valaki elkezdi csinálni, rájön, hogy kítünő üzletről van szó.

És erre nem az a válasz, hogy elég kívülről megvizsgálni, hogy lássuk az igazat. Mindennek két oldala van, de az ember hajlandó csak azt az oldalt látni, amilyen program az agyában forog.

2016. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Nem volt szó időről. Ha tippelni kell, egy éven belül borul a bili, de lehet akár 2 vagy 3 is. A lényeg az, hogy előbb utóbb bukta lesz. Szolgáltatás nincs, ennek az ellenkezőjét bizonygathatod, magadnak. Teljesen egyértelmű, hogy a Kairos által felvázolt piaci modell teljesen működésképtelen. A PwC-hez semmi nem köti a Kairost, egy szót nem ejtett róla a PwC.

Na, de én érzem ám, hogy kimaradok a jóból, te meg azt, hogy ez egy tuti üzlet. Tehát, akkor csináljuk így: Te kifizeted az én belépési díjamat, amit én visszafizetek neked fél év múlva, mert ugye annyi idő alatt jön vissza. Utána a második félév jövedelmét megint megkapod, hogy neked is megérje. Ezután pedig már az én hasznom jön. Na, benne vagy?

G.

2016. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2016. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

"Szolgáltatás nincs, ennek az ellenkezőjét bizonygathatod, magadnak."

Ha lenne, akkor publikus lenne az ártáblázat, nem afféle szeánszokon meg mindenféle beszervezettek szedett-vedett oldalairól lehetne hallani kétes értékű információkat.


Hogy asszondja: a Kairosnak állítólag 1 GB kétes értékű (felhasználók gépein - akiknek nem biztos, hogy rendelkezésre áll redundáns, szünetmentes áramellátás, klimatizált helyiség, inert gázas oltórendszer, 7/24-es felügyelet - tárolt) tárhely havonta 2,3 $-jába kerül. Ezt 500%-os haszonnal értékesíti a partnereinek - mint például a Sony és a Nissan (akik ugye nem azok), vagyis 11,5 $/GB/hó horribilis áron.


Ehhez képest a konkurrencia jóval olcsóbban teszi ezt:

* Amazon S3: 0,0300 $/GB/hó

* Mega: 5,4/200 GB/hó = 0,027 $/GB/hó

* Dropbox Pro: 10,8 $/1000 GB/hó = 0,108 $/GB/hó

* Microsoft Azure RA-GRS (6 helyre mentve): 0,061 $/GB/hó

* Google: 0,026 $/GB/hó

* Backblaze: 0,005 $/GB/hó


Ha olyan "forradalmi" lenne, közzé lenne téve a technológiai leírás, lehetne erről (és annak titokzatos fejlesztőjéről, Alex Kocherev-ről) szakmai oldalakon.

2016. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
85%
Hoztam popcornt, megvigyorogtat ahogy ez a szélhámos ember több poszt alatt ugyanazokat a semmitmondó sablonokat hozza elő meg a "tényeiről" magyaráz (aminek semmi bizonyítékát nem találtam meg az interneten). Elnézést, én se érthetem, hisz egy negatív magyar vagyok. :( De ha egy troll vagy, akkor csak így tovább, jó műsor vagy. :D
2016. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Dr.Start válasza:
10%

Bár azt mondtam az elején, hogy nem fogok már hozzászólni, de most ez kikívánkozik belőlem...

A popcornt említő kolléga hozzászólása juttatta eszembe.

Most voltam moziban.

A jegyet és POPCORN-t azzal a MasterCard-al fizettem amire a Kairos utalja a pénzem havonta.

Erre más bevétel nem érkezik, de azért a mozi mellett :) az egyéb bevásárlásaimat és tankolásaimat is erről a bankkártyáról intézem.

Egészen jól elvagyok vele. ;)

Mondjuk lehet átvert ez a "pilótajáték szervező" cég, mert a múltkor nem fogadták el a kártyám a zöldségesnél.

Nem volt a kofának leolvasója! :)

Szóval döntse el mindenki , hogy mit gondol, de az biztos, hogy eddig egyetlen „piramis játékos” sem ajánlotta fel nekem a számláim fizetését a TESCOban.

Itt nem csak ajánlották, hanem meg is teszik!

Ennyi!

Részemről a vitát lezártam és csak nyugodtan beszélgessetek tovább egy nagy zacskó popcorn mellett erről a szélhámos cégről.

A popcorn és az elvakult előítélet már sok fontos problémát megoldott a világtörténelem során! :)


By the way...

Míg ezt szösszenetet írogattam, addig egy kis adag popcorn árát éppen kitermelte a gépem a háttérben. :)


Ja és ha stílszerű akarok maradni az előző bejegyzésemhez, ahol egy idézettel zártam, akkor a Kairos technológia megkérdőjelezésére válaszul ez jutott eszembe:


“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(Albert Einstein)


Sziasztok!

Elmentem moziba!

Készpénzt nem viszek magammal! :)

2016. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a kártyát már én is használtam vásárlásra és pénzfelvételre is, igen jól fizet ez a "szélhámos" cég, hálistennek ők nem nagyon foglalkoznak azzal, mit írnak ezen az oldalon. És teljesen igazad van, én is elbúcsúzom az oldaltól, semmi értelme hadakozni itt és olvasni a sok mocskolódást, de annyira egyik sem tökös, hogy bevállaljon 38000 Ft-os belépődíjat, mert biztosan csődbe vinné.
2016. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
87%
Mért van olyan érzésem, hogy egy személy írogat két felhasználóról? Popcornos kolléga voltam. :D
2016. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!