Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Google fordítót használva...

Ha a Google fordítót használva a koreai nyelvhez tartozó billentyűzetet megnyitom, hogyan tudok azt használva egy szón belül új szótagot kezdeni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy ha nem új szót, csak új szótagot szeretnék kezdeni a koreai szón belül, most csak úgy tudom megoldani, hogy szóközt ütök, és utólag visszatörlöm azt, de így nagyon lassan lehet csak írni. Tényleg nem lehet máshogyan?

2016. jan. 12. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem rendezi be magától szótagokba? Elvileg a koreai nyelv szótagszerkezetéből adódóan egyértelműen következik, hogy egy "betű" a szótag utolsó, vagy a következő szótag első betűje-e. A Windows koreai írásjegybevivője is így működik. Írod folyamatosan, persze, ha nyílt szótag után mássalhangzót nyomsz, azt először a szótag utolsó betűjeként értelmezi, de ha utána egy magánhangzót lenyomsz, automatikusan korrigálja, és az előző szótag utolsó betűjét átviszi az új szótag elejére.

Ez a Google fordítónál nem működik?

2016. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, hibátlanul működik. Rá nem jöttem volna, mert amivel korábban írtam, ott külön kellett a kezdő mássalhangzót vagy a "ㅇ"-t kiválasztani egy külön listából, és csak úgy kezdett új szót.
2016. jan. 13. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!