Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy régi számítógép,...

Dupla nulla kérdése:

Van egy régi számítógép, amibe az ethernetet nem tudom telepíteni. Hogy lehet?

Figyelt kérdés
VIA feliratok vannak az alaplapon, 1 GBH-es proci, 256 MB-os Ati videókártya amit még látok. Hogyan tudom az internethez az ethernetet feltelepíteni? Vagy olyan program is jó lenne, ami offline kiírná mit kell feltelepítenem. Van ilyen?

#internet #számítógép #telepítés #nincs ethernet #internet telepítés
2016. jan. 14. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Speccy nevű programot töltsd le, majd az összesítés ablakban látható adatokat másold be számomra. Utána tudok segíteni. :)


Ezeket másold be, csak a sajátodat, pl.:


Operációs rendszer

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

CPU

Intel Core i3 2350M @ 2.30GHz 55 °C

Sandy Bridge 32nm technológia

RAM

8,00GB Dupla-csatorna DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

Alaplap

ASUSTeK Computer Inc. K73SM (CPU 1) 59 °C

Grafika

Általános PnP képernyő (1600x900@60Hz)

Intel (ASUStek Computer Inc)

1023MBNVIDIA GeForce GT 630M (ASUStek Computer Inc) 43 °C

ForceWare verzió: 358.50

SLI letiltva

Tároló

931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (SATA) 36 °C

Optikai meghajtók

Slimtype DVD A DS8A8SH

Audió

Realtek High Definition Audio

2016. jan. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy letöltöd a gyártó oldaláról. Az everest pl ilyen.
2016. jan. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Program nélkül hardwer azonosító alapján is próbálhatsz drivert keresni a gépben lévő eszközökhöz : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Sok sikert.

üdv.

2016. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tesze lrá rendszert, pl. egy XP-t akkor a hardverkezelő felismeri a cuccokat, már amit tud, de ebben lehet ,hogy benne lesz az ethernet csatoló is.

Amúgy vannak diag progik is, amelyek detektálják a cuccost.

Legalább pci_vendor szintig, utána meg annak alapján be lehet azonosítani a lomot a neten.

2016. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen gép? Milyen rendszer? A saját sztorim elmondom:

Tavaly február végén a bolhapiacon ingyé' adtak egy gépet (egy odd mellé ajándékba xd.) Októberben vettem hozzá egy olcsó asus gépházat (5 ezer ft, táppal sajna már nincs pcx-en) Már csak vinyó kellett. Az egyik Compaq Evo desktopom pont akkor mondta fel a szolgálatot (elszállt az alaplap, ne kérdezd miért, de leszolgált 14 évet. De van még egy ugyanolyan XD) Kiszedtem belőle a vinyót, amin a régi win2000 rendszerem, és gyerekkori emlékeim voltak/vannak. Na, azt hittem megőrülök a win2k mellett. Csak 3 éves böngésző verziókat tudtam hozzá szerezni, de számomra már az dicsőségnek számított, hogy be tudtam rajta üzemelni a netet XD Hogy miért? Azt a rendszert eredetileg a Compaq desktopra volt előtelepítve. Minden drivert manuálisan kellett leszednem. Aztán a böngészőt is le kellett vadászni, mert az IE6 el se akart indulni x"D Végül meguntam, leszedtem a winXP-t, ráraktam pendrivera, és felment a gépre 1/2 óra alatt. XD

Egyébként ha érdekel, a konfig:

gigabyte alaplap (fogalmam sincs milyen)

Intel Celeron D 320 @2.4 ghz

512 mb ram dual channel

nvidia geforce2 mx/mx400 (nfsu2 és gta vc fullon megy rajta)

20gb hdd

Az xp rögtön észlelte pl. az Ethernet vezérlőt, nem kellett külön driverrel bénázni.

A hangdriverrel voltak először problémák, de az is megoldódott. De a graf. drivert se kellett felrakni.

2016. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Legalább hülyeséget ne beszélj.

Eleve kuka az a gép, mert harmat gyenge. Az emberek nem nfsu és gta vc-vel akarnak ma már játszani, hanem nfs world vagy hasonló kategóriás játékkal illetve GTA V.

De nem árt, ha a youtube is megy rajta legalább 720p-ben.

XP-t már a kutya se rak fel, csak akkor ha annyira gáz a gép. Javaslom nézz egy laptopot, 30000-ért már elég gyorsat kapsz és viszi a 720p-t videóban.

Pl: Fujitsu siemens esprimo v6555

2016. jan. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Miért lenne hülyeség? Több szempontból jó hogy van. Pl. ha valami gáz van a géppel... Ajándék lónak be nézd a fogát! Mert azért 500 hufért egy működő gép nem rossz vétel ne haragudj.... Azt meg honnan tudod, hogy ki mivel akar játszani? Nekem nagyon tetszik a gta 5, de mi van, ha valakinek a san Andreas tetszik jobban? 😃
2016. jan. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy tudom itt nem fogok reklámozni.

Én ilyen gépeket régen el akartam adni fillérekért, de senki nem vitte így a kukában végezték.

Az a baj, hogy max e-mail és egyéb hasonlókra elég normálisan nem lehet rajta böngészni és biztonsági kockázatnak teszed ki magad az elavult programokkal. 10k egy 2 magos intel gép (vinyó és táp nélkül). Ennyit ki lehet bírni, de azon normálisan fut aminek futnia kell.

2016. jan. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!