Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asztali számítógép (elég régi...

Asztali számítógép (elég régi már) mellé laptopot szeretnénk venni és kábeles internetünk van (ruterrel működik) ott az internetet hogyan tudom majd használni? (lennt lényeg)

Figyelt kérdés

Létszíves ne nézzetek sötétnek,de az a helyzet hogy én csak oldalak nézegetek és nem tudok erről semmit.


Mit kell tennem ha megvenném részletere a laptopot hogy legyen internetem?Fel kell hívni a kábelosokat vagy kell venni hozzá valamilyen más eszközt?


MI az a wifi,mert sokan ezt mondják hogy wifin keresztül működtessem?


Tényleg erről semmit sem tudok sajnos4


Köszönöm a segítséget előre is!


2014. nov. 15. 22:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Írd le a routered típusát, ha megtalálod rajta, akkor pontos választ is kaphatsz. Látatlanban ha nem wifis akkor is kábellel tudsz rá csatlakozni, ha wifis akkor kényelmesebb, de mindenképp keres valaki hozzáértőt, hogy beállítsa neked. wifi= vezeték nélkül tudsz csatlakozni az internetre. [link]
2014. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
arris és kis betűvel cm820 van a jobb sarkába írva a márkája.Oké,köszi,tehát lehet hogy kábelt kellene a szobámba húzatni majd úgye és akkor azon keresztül tudnák netezni?
2014. nov. 15. 22:26
 3/30 A kérdező kommentje:
olyan villóg felírat rajta a ruteron, hogy Link,Online,US,DS,Power
2014. nov. 15. 22:28
 4/30 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy kábel modem


neked még kell egy + routert vásárolnod

2014. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

[link]


első kép egy tplink wifi router


[link]


második kép egy wifi vevő asztali gépekhez vagy régebbi laptopokhoz amibe még nincs wifi adapter


De a mostani laptopokban már van így külön nem kell venned

2014. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Tehát ha most vennék egy laptopot akkor annak lenne wifije?


És annak segítségével tudnék a kábelhez csatlakozni?

A wifinek lenne valamilyen száma gondolom amin keresztül be tudom kapcsolni?


Illetve ha megveszem a laptopot akkor a kábel tv-seket,mert kábelen keresztül van internetünk is,fel kell hívni hogy legyen netem,vagy elég lenne ha laptop wifijét valahogy hozzá csatlakoztatnám a kábelhez?


Köszi a segítséget mindenkinek és azt hogy nem hül yéztek le hogy még ezeket sem tudom.

2014. nov. 16. 17:22
 8/30 A kérdező kommentje:

Megnéztem nekem régi routerem van,nincs hozzá wifi,akkor mivel ezt nem rég cserélték ki a kábelesek,mert egy gyorsabb szolgáltatást kértem és akkor cserélték le,akkor gondolom fel kellene hívni a kábeleseket és ott kellene wifi-s modemet kérni?



Sajnos tehát régi routerem van,nincs rajta wifi,tehát akkor mi legyen?

Tuti a laptophoz van wifi,vagy egy modernebb routert kell kérni amihez van wifi a kábelesektől?


Köszi a segítséget!

2014. nov. 16. 17:26
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha vásárolsz új laptopot abban tuti lesz wifi. A jelenlegi modemed nem wifis, ezért vagy a szolgáltatóval kicseréled egy wifis változatra, ez azért is lenne jobb mert akkor a szerelő tud neked segíteni beállítani. Vagy veszel egy wifis modemet és rákötöd a meglévő kábelmodemedre, ehhez is kell egy hozzáértő valaki.
2014. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom jobb lenne egy wifis modemre kicserélni a szolgáltatóval,mert az asztali számítógép a tesóm szobájába van,a laptop meg az enyém lenne végre.


Ha kicseréltetem wifisre a modemet akkor attól hogy én más szobába vagyok könnyen tudok majd internetezni úgye?


Köszi,úgy megnyugodtan hogy nem szól le senki a tudatlanságom miatt.Mindig ettől félek,hogy beszólnak érte.

2014. nov. 16. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!