Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől gyengült le a wifi vétel?

Mitől gyengült le a wifi vétel?

Figyelt kérdés
Asus laptop. Tisztításra vittem el egy PC boltba és utána itthon újra telepítettem a WIN7-et. Azóta a wifi jel csak 5/2 a router mellet 1mre. Ha távolabb megyek le is dob. A kérdés hogy ŐK basztak el valamit vagy a driver nem megfelelő amit felraktam. Az asus oldaláról letöltött wifi vezérlőt nem is tudom feltelepíteni mert valami XML vagy XLM hibát ír. A router működik ahogy eddig..

2016. jan. 30. 14:14
 1/2 CspCsj ***** válasza:

1.

A driver-t ellenőrizném elsőnek. (az XML hiba arra utal, mintha hibásan töltődött volna le)

Próbáld újra, illetve ellenőrizd, hogy biztosan a jó laptop típust adtad-e meg.


2.

Ha nagyon rosszhiszemű akarok lenni, akkor ki is cserélhették, vagy elektrosztatikusan valami kisült - bár ez nem valószínű.


Azért valamilyen információ-kiolvasó programmal (HWiNFO, Speccy, AIDA64 stb.) nézd meg mi a wifi pontos típusa. Megfelel-e a letöltött driver-nek.


3.

A wifi kártyákon két antenna-csatlakozó van MAIN és AUX:

[link]


Lehet hogy megcserélték, vagy nem nyomták rá rendesen, esetleg ha 1db antenna kábel van (pár régi modellnél előfordul), akkor a másikra rakták vissza.


A wifi-hez a legtöbb laptopnál általában elég egy fedőlapot levenni (1-2 csavar szokta rögzíteni) nézd meg jól van-e rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=JutAsmedytI

2016. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. A két antenna volt a hiba forrása! Egyik kábel sem volt rányomva. A nagy szakik! Még a tisztítás napján vissza vittem mert mikor haza hoztam és kérte a töltőt észrevettem, hogy nem tölt. Akkor is elfelejtettek visszanyomni valamit. Másodszor meg már nem volt képem vissza vinni. De többet sem viszek oda semmit.

Még egyszer köszönöm

2016. jan. 30. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!