Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-link ruteren keresztül...

TP-link ruteren keresztül vett wireless internet akadozik, lassú. Milyen megoldás (ok) vannak a vétel javítására?

Figyelt kérdés
A ruter a padláson van, cserépfedés alatt, egy botantennával szerelve. A szolgáltató antennája ~500 m-re van, közben egy-két fa lombja.

#router #wifi #vételi zavar
2015. okt. 11. 22:02
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Kicsit bővebben!


A routerrel veszed egy másik szolgáltató jelét?

2015. okt. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen!


Ez egy WIRELESS szolgáltató. A víztorony tetejére telepítette az antennarendszerét és onnan sugároz, illetve veszi a jeleket. Minden előfizetőnél van egy TP-LINK ruter - kinél a padláson, kinél a szobaablak közelében - és így történik a netezés. Aki közelebb van a toronyhoz, annak nincsenek vételi problémái, de aki távolabb van, (mint én is) annak már néha akadozik, vagy le is szakad a jel.

(Valami olyasmire gondoltam, hogy miként lehetne esetleg az antenna nyereségét növelni...)

2015. okt. 13. 09:03
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

A szolgáltatód feladata, hogy megoldja a vételi gondjaidat. (Nyilván erősebb antenna vagy komolyan Access Point felszerelésével).

Ha ezt nem teszi meg, egyszerűen ott kell őket hagyni, és keresni kell egy másik szolgáltatót.

2015. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szolgáltató - visszaélve monopol helyzetével - nem nagyon töri magát a fogyasztó problémájával. Más szolgáltató meg nincs a területen. Így gondoltam én, hogy egyedileg kellene megoldást találnom.
2015. okt. 13. 13:52
 5/6 fersk ***** válasza:

[link]

[link]

Személyes tapasztalatom nincs.

2015. nov. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén ilyen szolgáltatás formárol még nem hallotam ... ha pedig mégis ilyen megoldásal van megoldva az internet akkor nem értem merre laksz?
2015. nov. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!