Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip cím szerzés e-mailből hogyan?

Ip cím szerzés e-mailből hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan tudhatom meg valakinek az IP címét akivel csak szövegesen levelezünk?

Pl jófogáson elküldök neki egy linket amire ha rákattint akkor nekem meglegyen az IP címe?


2016. febr. 5. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt maximum az e-mail szolgáltatótól tudod elkérni hatósági eljárás során. Egy IP címmel amúgy sem tud sok mindent kezdeni egy átlagember...
2016. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Pl jófogáson elküldök neki egy linket amire ha rákattint akkor nekem meglegyen az IP címe?"


Ez könnyen megoldható, csak legyen egy saját weblapod hozzá, aminek hozzáférsz a logjához. Anno csináltam ilyet, hogy volt egy titkos link, amit emailben elküldtem, és rögzítettem szerveroldalon az azt megnézők IP-címét, illetve a lekérés idejét.

Ha kizárod a Google robotokat, akkor jó eséllyel - főleg az első napokban - csak az lesz a látogató, akinek elküldöd a linket.

Sőt, a link mögé csaphatsz egyedi változókat is, amelyek azonosítani fogják azt, hogy ki nézte meg.

2016. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"amelyek azonosítani fogják azt, hogy ki nézte meg"


Ez így félreérthető, így kiegészítem:


Hozzátehetsz pl. ilyet: ?id=439588439753

Ekkor szerveroldalon lekérheted az ID-t, és ha van, megkapod a számot. Ha pedig megvan neked, hogy kinek milyen számot írtál be a link mögé az emailben, az alapján össze tudod vetni, milyen IP-címről nézte meg.


Más kérdés, hogy egy földrajzi területen kívül (ami sokszor téves, és amúgy is viszonylag tágan értelmezett) nem sok mindent tudsz kihámozni az IP-címből (még az internet szolgáltatóját).

2016. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tud nekem valaki véletlenül küldeni egy ilyen .html fájlt amit ha feltöltök a tárhelyre akkor logolja a látogatók IP -jét?

2016. febr. 6. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra a html kevés :D Amúgy annyira aranyos, amikor laikusok olyan dolgokat akarnak csinálni, amiről halvány fingjuk sincs :D
2016. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valami free statcounter szolgáltató nincs aki logolja az IP-t is?

Csak beillesztem a kódot a html-be és kész?

Elvileg... :-)

2016. febr. 6. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!