Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltatók...

Humbák Sándor kérdése:

Az internetszolgáltatók oldalán mutatott garantált letöltési ill. feltöltési sebesség mennyire függ attól h wifivel vagy kábellel jut el az adott géphez/telefonhoz/tablethez?

Figyelt kérdés
Tehát képes-e ugyanarra a sebességre a wifivel történő internetezés mint a kábeles? Vagy ha nem akkor mekkora lenne az eltérés? (router tp-link- 300mbit/s)

#internet;számítógép;router;wifi;
2016. febr. 20. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából semennyire. WiFi esetln persze, ha sok falon át kell küzdenie magát a jelnek, akkor azt meg fogjátok érezni.
2016. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kiépített infrastruktúra végpontjáig, a modem/router-ig veheted érvényesnek, azaz ők biztosítják a technikai feltételeket.

Ha a hálózatra már olyan eszközzel csatlakozol aminek technológiai és képességbeli korlátai vannak, amikkel nem érhető el a garantált sebesség, az nyilván nem a szolgáltató hibája lesz.

2016. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kivéve persze, ha nem az új 500 Mbit-es UPC netről van szó. Ott azért már nagyon sok múlik rajta. És azt WiFi-n keresztül elég nehéz kihasználni.
2016. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben a kábel és a wifi is tudja (a valóságban, nem névlegesen) a szolgáltató által nyújtott sebességet, semennyire.

G.

2016. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Személy szerint én a Fiber Power 120-ra gondoltam :) ezekszerint ezzel a routerrel ennek a sebessége maximálisan átjönne? (garantált sebessége)
2016. febr. 20. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:

A garantált és a maximális sebesség nagyon nem ugyan az!

A max sebesség nem jönne át. Ehhez a nethez ac wifi meg gigabites portok ajánlottak.

G.

2016. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
... mondom a garantált sebessége csak mással irtam...
2016. febr. 20. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:

De az megvan, hogy az esetek 90+%-ában meglesz a garantált sávszélesség?

G.

2016. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na szép, elcsesztem. Az előző hozzászólásomban névlegesre gondoltam, ami 120 mbit/s.

G.

2016. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés ezért lett feltéve mert nemtudtam... Tehát mostmár vágom azt h a garantált sebesség az ténylegesen garantált :)
2016. febr. 20. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!