Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A közeljövőben indítani...

A közeljövőben indítani akarok egy Youtube-csatornát. Kérdésem: a Youtube mi alapján fizet?

Figyelt kérdés
Mi alapján fizet? Nézettségért? Feliratkozókért? Sajnos mivel sehol sem találok biztos forrást, ezért olyanok válaszoljanak, akik jelenleg is aktívan űzik ezeket a dolgokat.Előre is köszi

#YouTube #Youtube-csatornát
2016. febr. 23. 12:24
 1/5 csigusz27 ***** válasza:
10%
Bárhogy is,nem ebből fogsz meggazdagodni.....
2016. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van biztos forrás, elég konkrétan leírja a youtube, hogy mi alapján fizet.

A videók nézettsége, és a hossza befolyásolja(a kettő együtt, nem külön-külön) továbbá az, hogy az adott felhasználó használ-e valamilyen adblockert - utóbbi esetben lehet 300m megtekintése is a videónak, nem kapsz pénzt.

2016. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

A megjelenített hirdetések után fizet.

És elég szép összegeket is lehet vele keresni amiből szépen meglehet élni.

A titok annyi,hogy nemzetközi szinten csináld a videókat angol nyelven így könnyebb sikereket elérni és a nyugati országok megtekintései is jóval többet érnek.

Az én CPM-em (1000megtekintés/$) kb $0,7-$1, és havi szinten kb 1-2 millió megtekintésem van. ez átlagosan havonta $1000-$2000 között keresek, de ebből lejön 30% amit a partnercég levon, valamint a KATA-s formában adózók így az is havi 50000 Forintba($180) kerül.

Így pl a januári $1580-os 442.000 Forintos keresetemből én kb $920 260.000 Forintot tettem zsebre, ami persze így sem rossz.

Mire ezt a szintet elértem beletelt közel 4 évbe de a lényeg,hogy nem adtam fel csak csináltam, csináltam a videókat még ha az első években kevés volt a nézettségem akkor se adtam fel mert tudtam,hogy lesz úgy is lesz egy videó ami meghozza az áttörést, és onnantól megindul a feliratkozás és nézettség, hát így is lett. :)

Én ajánlom,hogy kezd el persze ne minecraft videókkal hanem valami olyasmit amit kevesen csinálnak és van benne potenciál.

Én is kommentár nélküli gameplayeket csinálok,de nem olyanokat hogy simán felveszem ahogyan játszok hanem PL: gta 5 mód bemutató, ilyen olyan összevágások, vicces pillanatok stb...

ilyesmiket: https://www.youtube.com/watch?v=iCO5qNWlcG8

(ez nem az én csatornám, de azt nem szeretem megosztani,volt már rá példa,hogy hasonló helyen megosztottam és özönlöttek a dislikeok, vajon miért?...:D )

2016. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

12:39


Köszönöm a kimerítő, és elképesztően hasznos válaszodat! A többieknek is, kivéve az elsőnek, az elképesztően haszontalan volt. Szóval köszi skacok!

2016. febr. 24. 18:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg 12:39, szeretnék még kérni tőled néhány hasznos tanácsot, amennyiben lehetséges. Lehetséges? :D 24/ F mellesleg, tehát nem taknyos kid..
2016. febr. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!