Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan állíthatnám be a...

SoulEater7797 kérdése:

Hogyan állíthatnám be a Speedport Entry 2i típusú routert úgy, hogy ne a tabletek/telefonok Wi-Fi csatlakozását helyezze előtérbe, hanem a gépeket?

Figyelt kérdés

Hihetetlen nagy lag-spike-ok lépnek fel akármilyen játék közben, alapjáraton 40ms, ám ez 5-10 másodpercenként felugrik ~200-1500-ra.


Előszeretettel néznek videókat tableten, viszont ez rettenetes befolyásol minden mást.


Valakinek esetleg van egy-két ötlete, tippje?

Előre is köszönöm!



2016. márc. 4. 21:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, megtaláltam, ha esetleg érdekel valakit.


Local Network -> WLAN -> WLAN Basic lap alján a WLAN SSID Configuration fül alatt a 'Priority'-t kell 0-ról állítani nagyobb számra.

2016. márc. 4. 21:54
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Serintem az SSID priority a több SSID közötti elsőbbséget állítja, mivel ez a típus engedi tobb SSID használatát, - ahogy láttam.

Esetleg a vezetékes kapcsolatokat is külön csoportba véve, lehet hogy ezért működik (de ez csak találgatás).


Elsőnek inkább a WLAN Global Configuration-nál a QoS-t kapcsoltam volna ki. (pláne ha WMM van beállítva)

2016. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos valóban, a problémát nem nagyon oldotta meg a dolog, amit próbáltam, valószínűleg igazad van.


A WLAN Global-ban a QoS jelenleg SSID-re van állítva, megpróbálom kikapcsolni, hátha többet segít.


Az egyetlen gond az, hogy routerekhez így komolyabban még nem nyúltam, eddig nem volt rá szükség, ezért elnézést a tudatlanságomért :D

2016. márc. 5. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!