Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehetnek a nagy szolgálta...

Hogy lehetnek a nagy szolgáltatók között ekkora árkülönbségek, rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Digi ad 6500 ft-ért:

alap telefont

1000/200-as netet

90 tévét, amit annyi fele oszthatsz ahány felé csak akarsz


Telekom és Invitel ad 6500 ft-ért:

alap telefont

30/5-ös netet (LOL)

1 db 62+22 tévét

ha pl. akarsz a másik szobába meg a nappaliba is tv-t nézni akkor már 8200 ft. (LOL)



2016. márc. 17. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van. A Digi inkább BP-n elérhető az Invitel pedg vidéken.

Pl a UPC vidéken egy ismerősöm állítása szerint majdnem 2x olyan drága mint Budapesten.

Pedig az internet sávszélessége is kritikán aluli

Természetesen tudjuk hogy a szolgálltatók a szemetek. De hát ez van.

2016. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Welcome to capitalism!

A szabad piac ilyen. Ha nagy a kínálat, akkor alacsonyak az árak, ha pedig monopólium van, akkor jön a 2,5/0,5-ös net 4500-ért (szintén Telekom). Ahol megéri internetinfrastruktúrát kiépíteni (sok előfizető kis helyen), ott lesz kínálat, ahol meg nem (bárhol máshol), ott marad a monopólium.

G.

2016. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit erről!

Budapesten a versenyhelyzet miatt képtelenek alacsonyabban tartani az árat. Mivel a Digi nagyon betett a másik 2 vezető szolgáltatónak, az alacsony áraival...

Viszont vidéken kihasználják azt hogy mivel általában más szolgáltatás nem érhető el, Ezért ha TV-zni meg netezni akarsz akkor fizess érte.

Sajnos kihasználják hogy rá vagy kényszerülve. még akkor is ha egy 10Mb/s-es netért elkérnek 10 000Ft-ot.

Úgfyis ki fogod fizetni. mert vagy, nem netezel. vagy választod valamelyik szolgáltató mobilinternet csomagját, ami sem a lefedettség, sem az adatforgalom miatt nem kifizetődő.

Felteszem Budapesten is csak a versenyhelyzet miatt ilyen """alacsonyak""" az árak.

2016. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem én ezt a logikát, de:

1. vidéki nagyvárosokban, még a közepesekben is elérhet

2. olyan ostobaságok vannak, pl. van egy nagyvárosi rendezett normál környékes panel dzsungel és ott nincs, kertvárosi részen meg igen, oké az meg viszont fullos környék.


Én inkább arra gondolok hogy digi-nek megmondták ennyi és ne tovább, viszont azt még mindig nem értem hogy ha Telekom fektet valahol optikai kábelt akkor miért csak 120/10 a max amit tud adni.... vagy pl. Pesten Telekom is tud több százas netet, meg jobb le/fel töltési arányt?

2016. márc. 17. 13:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyet, most nézegetem, Ajka, Hatvan, Kaposvár, Kelebia meg vagy 40 másik kisvárosban is jelen vannak.... ugyanennyiért tolják ott is.
2016. márc. 17. 13:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A telekom sok helyen még mindíg ADSL hálóztot használ.

Ezáltal az ő lefedettségük a legnagyobb. Ezek telefon vonalon működnek. így nagyjjából bárhol elérhető. Mivel a MATÁV-tól ezt is megörökölte a felvéásárláskor. a sávszélességük is alacsonyabb..

Azt hogy miért nem kínálnak nagyobb sávszélességet. Nem tudom.

2016. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyáron állítólag 2 millió emberhez elhúztak optikai kábelt de akkor is 120/10 a max. és 7500 csomagban. RÖHEJ! 500/200 Digi kb. 3000 ezer jó poén, mondom nézegetem az elérhető városok listáját, nem csak nagyvárosok vannak benne.

[link]

2016. márc. 17. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A Digi úgytűnik így képes veersenyben maradni.

Eredetileg egy erdélyi származású vállalat. És amikor berobbant a Magyar piacra, az alacsony áraival tette magát népszerűvé. Ezáltal a Telecom-ot és a UPC-t is padlóra küldte. Ugyanis mind 2 szolgáltató képes volt jócskán lefaragni az árakból.

Sajnos én Budapest egy kertvárosrészében lakom. De ide már a Digi nem hozta ki a kábeleit.

2016. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én meg Kecskemét egyik panelos-társasházas részén és itt sincs, a másik három nagyobb panelos részen jelen vannak, és a város északi és nyugati "szélén" a full-os kervárosi részben is. Viszont van egy másik full-os kertvárosi rész és ott is vannak panelok társasházak sorházak és ott sincs Digi... Értelmetlen az egész.
2016. márc. 17. 13:45
 10/12 A kérdező kommentje:

pl. ha érdekel valakit ilyen egy nagyon vázlatos kép a DIGI lefedettségéről Kecskeméten, logikátlan az egész úgy ahogy van.

[link]

2016. márc. 17. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!