Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudott a Twoo oldal...

Hogyan tudott a Twoo oldal pénzt leszedni a bankkártyámról?

Figyelt kérdés

Nemrég egyismerősöm meghívott,és én regisztráltam magam a Twoo nevű oldalon.

Egy hónapra elő is fizettem 1490 ft- ért.

A pénzt bankkártyán keresztül utaltam át, amihez megadtam a bankkártyám számát,a lejárati idejét,illetve a hátulján található három számjegyű kódot,bejelöltem az egy hónapos prémium szolgáltatást,majd egyszeri tranzakcióval fizettem,amiről sms-t és e-mailt is kaptam.

Na igen,de itt jött a fekete leves,egyszer csak kaptam egy sms- t a banktól,hogy 2200 ft értékben vásároltam a Twoo nevű oldalon,majd jött az e-mail,hogyjóváírtak nekem 900 kreditet az oldalon,holott én nem hajtottam végre újjabb tranzakciót.

Hogyan lehetséges ez?

Mit tegyek?



2016. márc. 30. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugy lehetseges, hogy hulye voltal ahhoz is, hogy elolvasd a szolgaltatas felteteleit. 100%, hogy le van irva mikor es milyen feltetelekkel hosszabbodik automatikusan az elofizetesed. Altalaban pont ugy: automatikusan, hacsak le nem mondod.



Mondjuk aki tarskereso oldalon _penzert_ regisztral, meg is erdemli...

2016. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 San Bernardo ***** válasza:

Sajnos megfizetted a tanulópénzt.

Ha a fenti adatokat mind megadtad, akkor úgy húznak le, ahogy akarod.

A bankodnál rendezd, ne a Twoo-nál vagy más netes helyen. Ott személyes megjelenéssel, aláírással korlátozhatod a lehívásokat, vagy letilthatod, bankja válogatja.

A legegyszerűbb, hogy minden egyes lehívást külön sms engedélyhez köt a bank, bár ez nem mindig ingyenes, de biztos.

Az általad említettekhez oldalak és társaik ilyenekből élnek.

2016. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem jobb mert vissza igazoló tranzakció kódot kapok az utaláshoz vagyis hiába tudja az oldal a megadott adataim nem tudja felhasználni mert kell az sms-ben küldött kód. A K&H Banknál vagyok. Én is gondolkozom hogy előfizetek a twoo-ra bár hülyeségnek tartom. Senki nem válaszolt nekem.
2016. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blenderman válasza:
Ilyen tanulópénzt egyszer én is (majdnem) megfizettem más szolgáltatásért, bár szerencsém volt, mert gyorsan reagáltam, érdeklődtem, és egy beszkennelt és aláírt nyilatkozattal el tudtam állni még a meghosszabbítás első napján a további szolgáltatástól, és visszautalták a pénzt, némi átfutási idővel. Persze a kikapcsolás azonnal megtörtént, csak a pénzre kellett várni pár napot úgy emlékszem. Amúgy OTP-s vagyok, és ott széttárták a kezüket, pedig szerettem volna megerősítéshez kötni az ilyen automatikusan hosszabbodó pióca előfizetéseket, de náluk erre (akkor legalábbis) nem volt mód. Amúgy a társkereső platformok különösen lehúzósak, és sokszor az üzemeltető által létrehozott kamuprofilok írnak neked (látszólag teljesen normálisnak tűnő, átlagos külsejű hölgyek fotóival), akiknek persze csak előfizetés esetén tudsz válaszolni, és amint előfizettél, ezek a profilok nem írnak neked többet, hiába válaszolsz nekik. Ez egy jogi kiskapu a csalásra, és ezzel élnek is. Olyan társkeresőt javaslok, amelyeken ingyen is lehet valamennyit kommunikálni, még ha korlátozottan is. Ilyen szempontból a Randik.hu egész korrekt, bár igaz, egy éve nem használtam már, mert akkor ismertem meg ott a mostani barátnőmet. De nagyon nagy kitartás kellett a kereséshez, és gyors reagálás, ha potenciális jelölt regisztrált, mert a "friss" női profilok levelesládáját azonnal teleírják a pasik, és ingyenes felhasználóként nem lehet írni az illetőnek, amíg nem olvassa el az új levelek java részét. De legalább megcsillantja a szolgáltató az ingyenes alternatívát, és ad lehetőséget, csak kicsit később. Egy normális csajnak nagyon hamar, pár nap alatt elege lesz egy társkereső platformból, annyira sok csődör ír neki, és törli magát. Az ilyen új regisztáltakra kell nagyon gyorsan lecsapni, de semmiképp sem szexuális ajánlattétellel, és egyszer csak azon veszed észre magad, hogy mész az első randira. Randin sose legyen semmilyen elvárásod, mindig úgy menj, hogy "most megyek egy jót beszélgetni valakivel", és ennyi. Ne akarj görcsösen kapcsolatot. Ha szimpatikusak vagytok egymásnak, akkor se beszéljetek meg azonnal következő randi időpontot, és legfeljebb csak annyit közölj/éreztess vele az első találkozás végén, hogy szívesen találkozol még vele, "de majd még egyeztettek". Ha összeilletek, jelentkezni fog, de ez esetben is mindkettőtöknek jót tesz, ha legalább egyet alszotok rá (külön-külön! :-), mielőtt kijelölitek egyáltalán a következő randi időpontját.
2022. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!