Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik az hogy a számitógép...

Laskas kérdése:

Létezik az hogy a számitógép routerröl bejövö jelek esetén sokkal lassaban tölti be a kereset oldalakat mint vezetékes internet használat esetén? A toutert valahogy be lehet állitani hogy gyorsabb legyen az oldalak betöltése?

Figyelt kérdés
Ugyanis nálam ezt tapasztaltam

2016. ápr. 4. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne sebességet illetve pinget mérni a speedtest.net oldalon mindkét esetben.

Az eredményekből le lehet vonni a valódi következtetéseket.


Egyébként igen, előfordulhat, hogy jelentősen lassít a router. Főleg, ha meghibásodott.

Beállításokban szerintem nem érdemes ilyesmire megoldást keresni.

2016. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Nem feltétlenül a router hibája. Lehet hogy csak túl nagy az Internet csomag, és a router piskóta hozzá hardveresen.


Sokan 150-200 Mbps -os csomagokat is 4-5 ezer forintos routerekre bíznak, aztán csodálkoznak rajta, ha nem jön át rajta teljesen az előfizetett sávszélesség.

2016. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy speedtest-es mérés után lehet konkrétabban válaszolni, például ez szépen látszana belőle. :)
2016. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mértem Vezetékesen az 91Mb letöltés 94 Mb feltöltés

Routeren keresztül 3Mb letöltés 0,6 Mb feltöltés.

Ez egy 5000 Ft-os. A külömbség oriási.

Lehet hogy elromlott a routerem? Vagy nem birja a 100Mb

csomagomat mert abban vagyok"


Kirakom, hogy más is hozzá tudjon szólni.


A te esetedben szerintem a router rosz. Amikor nekem "nem bírta" a 100 Mbps-os netet a routerem, akkor is jött rajta kb. 90. Szerintem más is ilyet tapasztalt.

Nálad viszont gyakorlatilag 0 az, ami átmegy.

2016. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!