Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akadhat össze egy...

Slave06 kérdése:

Miért akadhat össze egy stream box és laptop egy wifi routeren keresztül? úgy hogy a stream box net kapcsolat hiányát jelzi, de eközben még az adott csatornát nézheted és mellette a router-re kapcsolódott klienseken megszűnik az internet kapcsolat!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig nem tapasztalat hibával találkoztam, amiben szeretném a hozzászólásotokat kérni. A probléma az lenne, hogy az eddig olajozottan működő lte router wifi kapcsolat, (3-7 hozzá kapcsolódó egységek: samsung tv wifi kapcsolata, stream box-ezen keresztül nézzük a tv, antroidos okos telefonok és persze a laptop) amint a laptopot bekapcsolom utána megnyitom a firefox böngészőt és az összes egységen megszűnik az internet kapcsolat (tehát a box és a telók-on zavartalanul megy az internet és miután a laptoppal csatlakozom akkor nem lesz net kapcsolat, ez a dolog úgy is jelentkezik, hogy a laptop és a telók mennek, de amint a boxot bekapcsolom akkor ismét ez a probléma. Érdekes, hogy a steam box csatlakozási hibát jelez de ennek ellenére még éppen nézett csatornát tölti és nézhető, de már mást nem tudsz választani. A routert újra indítom majd kis idő elteltével, miután kiossza az IP címeket ismét működik az internet. De ez nem tartós ideig tart mert van hogy 10 perc van hogy fél óráig megy a net, vagy éppen 1 órát is tudja az ember használni. Valami oknál fogva a laptop és a steambox összeakad. Valahogy kiakasztja a routert. Ez egy ZTE router, és a klientek száma 20db-ra van beállítva, ezért ezt a dolgot kizárnám. Win10 oprendszert használok.30M/bit internet sebesség áll rendelkezésemre, amiből kb 10M/bit-et kér a stream box. A windowsban egy régebbi időpontra már vissza állítottam a gépet, azt gondoltam hogy a Win10 csinált vmit, de kezdek rájönni hogy nem, mert a probléma így is fenn áll. Nem értem, hogy miért van ez így, mert eddig fél éven keresztül zavartalanul működött. Kb öt napja kezdődött. Bocsi, ha kicsit zagyván írtam le de máshogy nem megy :), mert ez a hiba nekem magas. Koko

#internet #hiba #wifi #stream box
2016. máj. 1. 17:55
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Nem megoldás, csak szoftveres teszt:

Valamelyik népszerű Linux változatot pendrive-ról/DVD-ről indítanám, - kipróbálás (Live) módban - hogy jelentkezik-e így a hiba?

2016. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!