Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szöveges dokumentum szerkeszté...

Szöveges dokumentum szerkesztés? Megoldható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Sosem tanultam szövegszerkesztést,és nem nagxon értek ehez.Csak annyira használtam eddig,hogy jobb egérrel katt,és "új szöveges dokumentum" pár gondolatot leírta.Elneveztem a dokumentumot pl: Rákóczy túrós rétes és ennyi.Olyan szöveges,és képes fájlt szeretnék készíteni amiben beletudok helyezni egy fényképet a Rákóczy túrós rétesről,beletudom írni a receptet,elkészítést,és alá olyan linkeket tenni amire kattintva megnyillik az internet böngészőben az az oldal aminek a linkjét bemásoltam.Hogyan tudnám ezt megcsinálni ? Ebben szeretnék segítséget kérni.Segítségetekben reménykedem.

2016. máj. 4. 19:11
 1/4 CspCsj ***** válasza:

A Windows rendszerekben a beépített Wordpad ennyit még valószínűleg tud.

- szöveg begépelése és formázása a kis ikonsorból

- kép beillesztése menüpontból

- linkekhez általában elég begépelni/bemásolni, csak így kezdődjön: http://... vagy https://...


Ha ez nem elég, és nincs külön szövegszerkesztő program telepítve, akkor az ingyenes és magyarul tudó AbiWord-öt vagy LibreOffice-t ajánlom (ez utóbbi irodai programcsomag, így jóval méretesebb)

AbiWord - [link]

LibreOffice - [link]

2016. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2016. máj. 4. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. máj. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Tamás ! 2.hozzászóló.Megnéztem a linket.Valahogy közel is áll hozzám hogy vallási tartalmat mutat példának.Nálam az lenne a lényeg,hogy recepteket szeretnék e-mailben,vagy skypon átadni ismerősöknek / barátoknak,és a fájl az önmagában szöveges fájl képpel.És ha elakadna az ételkészítésben ekkor lenne ott a link ami egy youtube videóra mutat az étel elkészítésével kapcsolatban.(Ezt nem írtam bele a kérdésbe,csak annyit hogy egy weboldalra.De lényegében az a link lenne egy mankó féleség,segítség...Viszont önmagában a fájl az fizikai.Tehát akár egy pendrivról megnézhető,hordozható,és nem igényel internetet.
2016. máj. 7. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!