Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen módszer létezik szakado...

Milyen módszer létezik szakadozó internet okának felderítésére?

Figyelt kérdés

Adott egy UPC-s szolgáltató, router és vezetékes kapcsolat két Windows-os PC között.

A probléma az, hogy időnként (van, hogy 10 perc alatt több alkalommal, máskor pedig csupán naponta egy-két alkalommal) pár másodpercre megszakad a kapcsolat (és

automatikusan helyreáll).

Például játékok alatt tapasztalható, amikor újra kell csatlakozni a szerverhez vagy böngészés során, amikor egy oldal nem tölthető be, de az oldal frissítését követően már igen. Nem köthető adott kiszolgálóhoz; ez teljesen véletlenszerű.

Nagyjából 2-3 hónapja jelentkezett, azt megelőzően nem volt ilyen gond. Másik routerrel próbálva is ugyanez a jelenség. Letöltési/feltöltési sebességre, elérési időre nincs panasz.

Szolgáltató szerint nincs semmi probléma az ő oldalukon.

Holott a számítógépeken/belső hálózatban sem hardveres sem ezt érintő szoftveres változtatás nem történt.


Leginkább az érdekelne, hogy létezik-e valami olyan Windows-os alkalmazás, amely naplózza az internet-kapcsolat folytonosságára vonatkozó eseményeket,

aminek bemutatásával tényszerűen reklamálni lehetne a szolgáltatónál.

(A router(ek) log-ja nem tartalmaz erre vonatkozó bejegyzéseket.)



2016. máj. 17. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

folyamatos mérés egy - több szerver közt.

[link]

2016. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

persze ez még nem zárja ki a belső hállózatot.

én a router -t is felvettem a listára és a kapcsolatkor kapott alapértelmezett átjárót, iletve netrace -val még belső útvonalakat is.

Így pl. sikerült megtalálni hogy pontosan hol is akad el. :-)

2016. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Sajnos nem vagyok mélyebben járatos a témában,

de ha beleásom magam, szerintem menni fog.

A tesztelni kívánt oldal nem válaszol a pingre, pedig amúgy elérhető, blokkolják? ( Pl. a "gyakorikerdesek.hu" pingelhető a Simple Ping Utility alól [is].)

2016. máj. 17. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:

router is blokkolhatja. :-)

annak tűzfalában kilehet ezt a szűrést kapcsolni.

2016. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az oldal használható, "böngészhető", csak a ping-re nem válaszol. Router-ben pedig nincs erre vonatkozó korlátozás.
2016. máj. 18. 01:37
 6/6 anonim válasza:
Nálam ugyanez van jelenleg, érdekelne hogy sikerült e megoldást találni a problémára és ha igen, hogyan?
2016. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!