Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen sz*r a netem?...

Miért ilyen sz*r a netem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett: igen, több helyen is utánanéztem, elég sok mindent kipróbáltam és végső elkeseredésemben vetemedtem arra hogy itt kérjek segítséget. Tehát Wi-Fi van a lakásban, a gép amzt használok egy TP-LINKes adapterrel kapcsolódik hozzá mert asztali gép, nincs rajta Wi-Fi. Az utóbbi időben sokszor elmegy "magától", tiszta ideg vagyok már. Kétszer újraraktam a driver-ét, ha ki-be húzogatom akkor általában újra jó lesz egy darabig. Akkor se jó ha épp semmilyen eszköz nincs a hálózaton, csak én használnám. Hálózati és megosztási központban is nézegettem a dolgokat, nincs összefésülve a hálózat semmivel.

Esetleg volt valakinek hasonló? Van ötletetek, mi lehet a baj és hogy lehetne orvosolni? Lehetséges, hogy tönkrement volna az adapter? Kb. két éves. Nem vagyok tapasztalt ebben a témában, megköszönöm ha végigolvassátok és próbáltok segíteni! :) Retardált kommenteket meg nem szeretnék, trollok kíméljetek így is épp hogy nem forr fel az agyvizem hogy nem tudok dolgozni a gépen. :D



2016. máj. 18. 19:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, még azt nem írtam hozzá hogy a router-rel sincs gond, más gépen gond nélkül megy minden.

Illetve még az merült fel bennem, hogy több fal is elválasztja a gépet a routertől, ez lehet probléma vagy csak az én agyam szüleménye?

2016. máj. 18. 20:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdhetnéd egy pontosabb konfigurációleírással. Opredszer, gép, alkatrészek, adapter/router/modemtípus...
2016. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Plusz azt se ártana definiálni, hogy hogyan szar. Lassú? Nagy ping? LAssan kapcsolódik? Megszűnöget a kapcsolat?
2016. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hominida ***** válasza:

Két év alatt simán tönkre tud menni egy adapter. Nem kötelező, de nem is példátlan.


Ha a router és a gép között falak vannak, az persze lehet gond. Van olyan, hogy a routeren takarékos és full üzemmód között is lehet választani, nézd meg, nálad mi van. A jelerősséget a gépen meg tudod nézni, 80%-ig rendben van, az alatt már bizonytalan. Nézd meg valami programmal azt, hogy nincs-e a közelben másik erős wifi jelforrás, és keress viszonylag csendes csatornát.


De a jelerősség nem minden, a visszaverődés, zaj akkor is ronthatja a kapcsolatot, ha a jel teljes erővel jön.


Nekem egyébként egyszer hasonló tünet a router cseréje után szűnt meg. A gépek nem egyformák, és másképp reagálnak a jelingadozásra. Lehet, hogy az egyik gépet ledobja, a másikat nem. nekem is mindig újra kellett indítani a routert (Belkin F5D7234), aztán vettem egy másikat (LevelOne WBR-6003), azóta elvagyok vele.

2016. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van, ezt nem írtam bele.

Intel Core 2 Duo proci, kemény 2 GB RAM-mal.. videokártyát nem tudom fejből, este leírom majd.

Mindig az van, hogy nem a böngésző nem tölti be a lapot, semmi más internethozzáférést igénylő alkalmazás se képes működni. Általános Chrome hibaüzenetek, este részletezem, nem tudom fejből, az ugráló dínó meg az idióta szomorgó szamárfüles lap ugrik be mindig.

Ezt visszaolvasva, tényleg nem vagyok valami tapasztalt a témában :'D


Utolsó: köszi a segítséget, utánanézek ennek amit mondtál.

2016. máj. 19. 16:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Részletezve:

Intel Core 2 Duo E7400

2048 MB

ATI Radeon HD 4600 Series

TP-LINK 150 Mbps Wireless N USB Adapter

Többi nem hiszem hogy fontos lenne. Remélem ez segít nektek egy kicsit. :)

2016. máj. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!