Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a wifi...

Miért nem működik a wifi bizonyos eszközök esetén normálisan?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy laptopom és két okostelefonom, ami probléma nélkül csatlakozik a wifihez, bármit megtudok nyitni, letölteni, megnézni, stb.

Van egy másik laptop itthon, egy táblagép és egy új okostelefon, amik viszont csak a böngészőt engedik megnyitni, azt is csak lassan. Alkalmazások nem csatlakoznak az internethez, nem tudok e-mailt letölteni és küldeni az outlookon keresztül, de pl. teamviewerrel sem tudnak "távsegíteni" ezeken az eszközökön.


Az internetem UPC-s, ahogy idetették a modemet, úgy használom, nem tudom lehet-e rajta beállítani valamit, én sosem tettem, mert nem értek hozzá.

Az nem lehet, hogy egyszerre csak x eszközt lehet csatlakoztatni, vagy is lehet, de ha a működő eszközöket lecsatlakoztatom a netről, akkor sem működnek a fent felsoroltak.

Van valakinek valami ötlete?



2016. máj. 26. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.


Ötlet mindig van...

Viszont ehhez akkor a UPC által ott hagyott modem-router kombóba kell belepiszkálni. Ehhez viszont tudni kellene a Router IP címét, admin felhasználónevet, admin jelszavat.

Ha ezek rendelkezésre állnak akkor az alábbi beállításokat kellene leellenőrizni-beállítani:

Wifi:

2,4 GHz engedélyezése; SSID név kreálása, megjegyzése; b,g,n szabványok egyidejű használata; csatorna kiosztása 11, és alatta (amerikai szabványú wifi adapter nem kezeli a 12-13 -as csatornákat (Win10 frissítés gond manapság..)); sávszélesség 20MHz (nem 20/40, itt is sok eszköz elvérzik...); biztonság WPA2, esetleg WPA (a WPA2 is némely eszköz halála...); WPA/WPA2 PSK, jelszó kreálás, és megjegyzés.

2016. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!