Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csinálja ezt a netem?

Redghost kérdése:

Miért csinálja ezt a netem?

Figyelt kérdés

Normálisan működik 1-2 órát,aztán nem tölt be semmilyen oldalt,pedig azt mutatja hogy van internet kapcsolat,van IP cím,DNS kiszolgáló ,DHCP kiszolgáló,és alapértelmezett átjáró is.Hogy vissza jöjjön a net rengeteget kell kínozzam,azzal hogy a routert gyári beállításokra teszem,de legtöbb esetben így sem jön vissza,csak azt mutatja hogy kapcsolódva van a hálózathoz de nincs internet.Utána elindítom a Linksys Connect-et hosszú ideig pörög egy kis kör Please Wait felirattal és utána vissza jön ismét kb 1-2 órára.

Miért van ez?

Mit csináljak hogy rendesen menjen a net?


Linksys E900 routerem van.



#internet #router #IP cím #Linksys #DNS kiszolgáló #gyari beallitas #dhcp kiszolgalo #alapertelmezett atjaro
2016. jún. 9. 21:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy amikor nincs net és pingelek,akkor a csomagok küldése/fogadása sikeres,nem írja hogy elvesztek.
2016. jún. 9. 21:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Kábelen vagy wifin csatlakozol a routerhez? Ha váltasz a másikra, befolyásol valamit?
2016. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

MS-DOS parancssor segítségével pingelni kell az IP címed, ellenőrizni kell, hol van a hiba, mi a gond!

Ha nem tudod az IP címed, azt az "ipconfig" parancs beírásával tudod megnézni!

2016. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# - Is/is.Kábelen és WiFin is megy 1-2 órát,utána nem megy egyiken sem.

2#pingeltem,de nem a saját ip címememet hanem a routerét ami 192.168.x.x ,ahogy fentebb is írtam ha nem volt net a csomagok küldése és fogadása sikeres volt.Pingeljem az ip cimem?Ha igen,akkor abból mit tudhatok meg?

Kellene egy szájbarágás mert nem nagyon értek az ilyesmihez.

2016. jún. 9. 21:57
 5/8 A kérdező kommentje:
1#Ha váltok néha befolyásol,ha a gépen nincs net,de csodával határos módon WiFi-vel van akkor a gépen is vissza jön de nem mindig.
2016. jún. 9. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb azt próbáld ki, hogy amikor elmegy a net, akkor direkt IP kapcsolat (pl. torrent, steam) működik-e tovább. Ha igen, akkor a DNS szerver a hülye. Ez több magyar netszolgáltatónál is népbetegség, és hiába ellenőrzöd, a te oldaladon nem látszik hiba.


Ha ez bizonyul a problémának, akkor a routerben beállítod a Google DNS-t (8.8.8.8), és utána örökre elfelejtheted a problémát. Nálam így volt és van Invitel DSL netnél.

2016. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,a tegnap amikor elment a net kíváncsiságból megnéztem hogy a torrent seedel-e,és ott bizony jó volt minden,seedelte a torrenteket.A DNS-t hol tudom/hol kell átállítani?A router konfigurációjánál vagy az én gépemen?

Neharagudj hogy ilyen hülye kérdést teszek fel de nem értek az ilyen dolgokhoz.

2016. jún. 9. 22:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,most látom hogy írtad hogy a routerben kell,sorry nem figyeletem eléggé.
2016. jún. 9. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!