Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van itt olyan, akinek van...

Van itt olyan, akinek van deepweb hozzáférése? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés

Mikor kezdtétek és mennyi ideig bírátok ott? Milyen pozitív tartalmak vannak ott, ami nincs nyílt weben?

Vannak ott egyáltalán pozitív dolgok? Nem a darknet, hanem a deepweb érdekel. :)



2016. jún. 13. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Mi a kettő között a különbség?
2016. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A deepweb mindent magába foglal, ami nincs nyílt weben+a nyílt web tartalmát is, ha jól tudok. A darknet csak az illegális tartalmakat.
2016. jún. 13. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Tisztázzunk valamit:a deep web a web azon része, amit a keresők nem tudnak beindexelni.


Ide tartoznak az egyedi adatbázisok (például a MÁV, a Volán, a telefontudakozó, cégadatbázis), az autentikáció után hozzáférhető tartalmak (például zárt fórumok, vagy a nem publikus közösségi fiókok), a nehezen indexelhető tartalmak (mondjuk szöveges reprezentációt nem tartalmazó hangok, videók, képek).


Ezeket folyamatosan használjuk, és rengeteg "pozitív" dolog található ott.

2016. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én csak olvastam róla, nem mertem elkezdeni, mert gyenge idegzetű vagyok. Kicsit kifejtenéd bővebben a további pozitívumokat, ha megkérlek? :)
2016. jún. 13. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy nem privát-jellegű pivát üzenetet, amit közzé is teszek:

"Szia! Írtad az egyik kérdésemhez, hogy deep webezel. Na most az a helyzet, hogy én zenét tanulok és nagyon nagy szükségem lenne egy e-könyvre a gyors tanuláshoz, de 18 alatti vagyok és nem szeretnék ilyen helyeken bóklászni. Nagy szükségem lenne egy szívességre, mert egyiok ismerősöm sem TOR-ozik.

Találtam egy deepwebes linket, amin e-könyvek vannak a cikkíró szerint: xfmro77i3lixucja.onion

A könyv, amit keresek: [link]

Ha megteszed, hogy ránézel arra az oldalra, nagyon megköszönném! Sehol nincs fent ez a könyv. :/"


Nos kedves fiatal kérdező, haladjunk rák módjára:

már magának a könyvnek az oldala sem bizalomgerjesztő (talán mert nem szeretem a marketingrizsától csöpögő öntömjénezést).


Nem derül ki a szerző teljes neve, csak hogy Duane-nak hívják, és hogy valamilyen hangzatos "Piano University" nevű helyet üzemeltet Oregonban.


Így rá lehet találni a pontos nevére, így a pontos személyre is:

[link]


Visszatérve a könyvre: ez nem egy kiadó által megjelentetett könyv, hanem ennek a jóembernek a magánkiadású kiskátéja, amit az 1970-es évek óta ad ki.


Jelenleg a saját oldalán valami nem túl ismert fizetési megoldáson keresztül 39 $-ért, de ennek régebbi, használt változata elérhető az Amazonon 20,31$-ért:

[link]


Mivel ezt a "könyvet" nem jelentették meg sehol, így vajmi kevés esély van rá, hogy digitalizált formában, kalózkópia jelenjen meg róla.


Visszatérve a deep webes kérdéskörre: a deep web minden olyan oldal, amit az elterjedt keresők nem indexelnek be.

Tehát amikor az Igazságügyi Minisztérium Céginformációs és az Elektronikus Cégeljárásban Közreműködő Szolgálat ingyenes céginformációs szolgáltatásában keresel

[link]

használod, akkor is a deep webet használod.


Akkor, amikor a MÁV menetrend keresőjét használod

[link]

akkor is a deep webet használod.


Amikor filmet/zenét/játékot töltesz le torrenten (például az nCore zárt tracker oldal közreműködésével) keresztül (nem összekeverendő a TOR-ral!), akkor is deep weben keresztül jutsz hozzá.


Az általad megadott, a "hagymahálózaton", TOR Böngészőn elérhető oldal (Imperial Library) is csak egy szimpla könyvtár, ahol megjelent könyvek kalózpéldányai érhetőek el epub ( [link] formában.


Nem, nem jönnek dzsinnek és démonok, nem fogsz belefutni pedofilokba, ezen az oldalon nincsenek drog-/fegyver-dealerekbe, amelyek ifjú lelkedet megmételyeznék. Nem feltétlenül dark webes ( [link] ) tartalom ez, az ezen az oldalon elérhető könyvekért nem kell fizetni.

2016. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor a könyvhöz vásárláson kívül sehogy nem tudok hozzájutni, ugye? Mivel írtad, hogy nem jelent meg. :/ Bocsi a hülye kérdésért, de nem értek ehhez. :) Legfeljebb majd megpróbálom kérni nCoreon, de egyelőre csak 24 pontom van. :/
2016. jún. 16. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem egy "mainstream", kiadó által forgalmazott ngy példányszámban eladott könyvről van szó, gyanítom nem lesz fenn zárt trackereken sem. Megnéztem több fájlmegosztó hálózaton, egyiken sem lelem.


Egyszerűen túl kis kőrben terjesztett, kis példányszámú, keveseket érdeklő anyagról van szó.

2016. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy utánanéztél. :) Majd pár hónap múlva kérem nCoreon. :)
2016. jún. 17. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!