Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-LINK Wireless Routerem...

TP-LINK Wireless Routerem van, és a portokat nem tudom átengedni, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lehetne a probléma, mert régebben minden jól működött, főleg játékszervereket futtattam a gépen (elég régi router kb 6-7 éves van már), de mindent úgy csináltam ahogy régebben is tettem, tűzfal minden jó, nem blokkolja, sőt a vírusirtó se szarkaszik vele, és még úgy is kipróbáltam, hogy minden tűzfalat meg védelmet kilőttem, de úgy sem működik + a helyi Lan IP cím is le van fixelve, hogy ne automatikusan kérje le az IP-ket a cucc (a hálózat megosztásnál, azon belül is az adapter beállításoknál) Kicsit eléggé idegesítő hiba, de az Internet minden faszán perfekten megy, csak a portok nem akarnak átmenni és nem tudom miért..... Aki segítene ebben, annak előre is köszönöm a válaszát.


2016. jún. 19. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár az a valószínűbb, hogy valamit rosszul állítottál be, de az is lehet, hogy a szolgáltatód még egy nat-ot húzott föléd.

Mivel már elfogytak az IPv4 címek és az IPv6-al nem sietnek nagyon, pár helyen elkezdték, hogy akár több száz ügyfelet egy IP cím alá raknak. Így oké, hogy te forwardolsz, csak már hozzád nem jut be a kapcsolat maga.


Ezeket a routerben meg tudod nézni, hogy az ő általa mondott külső cím egyezik-e azzal, amit a neten kívülről látnak rólad. (Pl egy whatismyip-s oldalon.)

2016. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy whatismyip.com oldalt szoktam részesíteni, előnyben, mert azzal az IP-vel próbálok felkapcsolódni a szerveremre, régen ment, most nem megy, illetve megpróbáljam IPv6-al az egészet akkor? Mert, ha mondtad, hogy az IPv4-es kezd elavulni, akkor az is lehet a baj ezek szerint, vagy központilag machinálhattak valamit :(
2016. jún. 19. 16:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit szeretnék kérdezni, hogy a routerben lévő külső IP címeket akkor hol is tudom megnézni pontosan melyik menü pontban? Mert ott sok minden infó van, de a lényeges IP-knek elméletileg egyeznie kéne..
2016. jún. 19. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült egy fél hónapnyi szenvedés után megoldani, hogy mi volt a hiba, nem az IPv6, sem a rossz beállítás, valóban NAT-ot kaptam, de sikerült megoldani végül néhány telefonnal meg hibabejelentéssel, szóval köszönök mindent a válaszolónak :), Akinek hasonló a problémája itt lesz a megoldás:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__79..

2016. júl. 1. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!