Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP-cím gondjaim vannak, mi a...

IP-cím gondjaim vannak, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Éppen most kezdtem el nézni, illetve akartam egy sorozatot, mikor szépen elindítom és jelzi az egyik videó megosztó portál, hogy nem Mo-n tartozkodom. Mondon hoppá! ez, hogy lehetséges, mikor épp a bevásarlóközpontból jövök haza. Elöször azt gondoltam, hogy valami hiba van ott, aztán jó pár weboldal frissítésnél kiderült, hogy nem, nem ott van, hanem itt.

Gyorsan megnéztem az IP-cimem egy checker-rel, és azt mondta, hogy nem Mo-n vagyok, hanem Norvégiában és valahol Oslo környékén.

Szóval mi a megoldás? Nagyon hálás lennék, ha valaki épeszű választ tudna adni azt megköszönném, ja és próbáltam magam beálítani egy új IP-t, de inkább nem mertem, mert félek attól, hogy nem jó vagy egy másik országba kerülök, mármint IP-cím alapján.



2016. jún. 20. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamiféle VPN . :D
2016. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha dinamikus IP-d van, akkor indítsd újra a routert.
2016. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kinyöghetted volna hogy telefonról van szó.

Az IP-t nem te állítod be, hanem a szolgátató osztja.

Kapcsold be és ki a repülő módot és kapsz újat.

2016. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Telenor? Lehet hogy ők norvég cégként úgy adnak IP-t (NAT-oltat), hogy Norvégiában van az a pont, ami az internetre valójában csatlakozik.
2016. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, hogy nem teljeskörű információt szolgátattam, szóval van két PC, az egyik egy jelvevővel fogja a wifit (ezzel a géppel van a probléma).A másik meg ahol van a router van. Na azt hiszem a modem vagy mi is pontosan a neve az Dinamikus az IP-je, azt újra indítottam, semmi, ugyanaz a probléma van jelen. Na igen, meg router is, mert az egyik válaszadó is ezt javasolta.
2016. jún. 20. 19:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Pr-telecom a szolgáltató, ahol szerződésben állok
2016. jún. 20. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a router-t és várj vagy 5 percet visszakapcsolás előtt.
2016. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
még mindig fenn áll a probléma. Újraindítottam mindent már nem tudom mit tehetek
2016. jún. 20. 20:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Valahogy csak sikerült. Végül a böngésző okazta a problémát, nem tudom hogy, csak pipát raktam, hogy "proxy használata a helyi kiszolgálókon" és így sikerült.
2016. jún. 20. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!