Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a netem, Részletek...

Miért lassú a netem, Részletek lent?

Figyelt kérdés

elég lassú a netem és facebookon 5-6 görditéstől lefelé nem tölti be a profilképeket sem ... Tudok netezni azután is csak semmit nem jelenit meg !

Speedtesten az eredmények :

Ping : 3-4 ms

Download :93-95 mbps

Upload : 93-95 MBPS

Ez szerintem egész jó nem ? :) Csak az újonan vett pc-m en nem tölt be minden weblapot és akadnak betöltési problémák sokszor 3-4 -ik újratöltés után hozz be csak a weblapokat .

A net kábel a TP - Link :Tl-WR1043ND (gigabites routeremből jön egy kb. 25 méteres kábelen keresztül)

A routerre van csatlakoztatva még egy samsung smart tv egy laptop és 1-2 okostelefon de ezek nem folyamatosan hanem időnként soha nem egyszerre ! Mi lehet a baj ?



2016. júl. 6. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hiányosan van feltelepítve, azaz hiányoznak alap hardver vezérlők.

(Helyedbe inkább szakemberre bíznám)

2016. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A speedtest.net olykor fals eredményeket jelenít meg, főleg, ha 100% pocket loss a saját ip ping-je, ami nem éppen jó jel, sokszor ilyenkor nagyobb eredmény mutat az aktuálisan valósnál.


Ping-re hány% pocket loss, ha saját magad pingeled?


Lehet a böngésződ hibás beállítása, vagy telepítése, a tűzfalad hibás beállítása az oka, vagy ha túlvéded a rendszered más egyéb szoftverrel is. Persze az is lehet h csak router beállítási hiba. Hagy nem megfelelő driver. Vagy ezek közül több is lehet a ludas, szerintem.


Javaslom, h addig állítsd a rendszert, amíg 0%pocket loss lesz a pinged saját IP-re, utána pedig NE böngészőből teszteld a net sebességed, hanem először is állítsd le a futtatását szabályosan mindennek, aminek csak lehet, zárd be az alkalmazások közül, amit lehet, és teszteld a sebességet torrent-en át, lehetőleg magyaro-i torrent oldalról IS, mégpedig sokak által (legalább 25-30-40 seeder által) seederelt file-ra. Ami sebességet az mutat, azt én inkább mérvadónak tekintem. Amennyiben ezek szerint az előfizetésedben szereplő felső határt megközelíti a sebességed, valamint ha 0% pocket loss a pinged saját ip-re, akkor az erre vonatkozó beállításaid már jók, szeritem esélyesen innentől a weblapokat is rendesen be kell töltenie, hacsak nincs más gond ezeken felül.


Persze említettem fentebb, h lehet ezeken belül hibásan beállítva a böngésződ, vagy hibásan telepítve. Az előző hozzászóló szerint megfelelő driver is hiányozhat, ez is elképzelhető a fentieken felül.


Valamint javaslom, ügyelj a mértékegységek helyesírására, nem csak amikor gépeled, hanem amikor megfigyeled a gép jelzéseiben. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy nagy, vagy kisbetűbel írod-e / írott-e, hogy mbps, vagy MBps(MB/s, MiB/s). A gép jelzései mikor bit, mikor byte(Byte). Kicsivel írt "b"=bit, naggyal írt "B"=byte.


Elvileg 8-szoros a váltó (elvileg, mert pl a MB nem teljesen azonos evvel:MiB).


Torrentezés során is figyeld meg, melyik mértékegységet használja az applikációd. Valamint a szeződésedben foglalt mértékegységet is (utóbbi esélyesen kisbetűs lesz, tehát bit-ben fogalmazott).

2016. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami: a böngészőhiba kiszűrésére tesztelj weboldalakat másik böngészőből is. Ha detto azonos hiba, akkor javaslom, csináld végig a fentieket, amiket írtam.

Ha viszont a másik böngészőn már oké, akkor valszeg CSAK az elsőként tesztelt (a kérdésedben foglalt) böngésződ a ludas és semmi más lényegileg, se szoftveresen, se harveresen.

2016. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!