Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 300 Mbps sebességű netem van,...

300 Mbps sebességű netem van, de csak 1 Mbps-sel tudok letölteni, hogyan lehet ezt növelni szolgáltató váltás nélkül?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenhonnan ennyivel töltesz? Ha az adott forrás nem képes gyorsabban adatot közvetíteni, azzal senki nem fog tudni csodát tenni. Torrent sem tud annál gyorsabban tölteni mint a csatlakozott feltöltő maximális ráfordítható sávszélessége.
2016. júl. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 |Orfeusz| ***** válasza:
Állítsd le a torrentet és speedtest.net-en futtass egy sebességtesztet!
2016. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
gyenge wifijel esetén is elképzelhető ez a sebesség.
2016. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindenhonnan ennyivel bírok csak tölteni, egyébként az az 1 Mbps az mennyire lassú, mármint a leggyorsabbal mennyi a letöltés?
2016. júl. 9. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. 1 Mbps az 125 kByte/s.


Azt javaslom csinálj speedtestet kábellel is és wifin is több eszközön, úgy hogy nem megy semmi más letöltés (torrent stb.) abból már többet lehet majd mondani.

2016. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nincs 300 Mbps neted, mert az országban egyik szolgáltató sem ad ennyit. 240, meg 500 lehetne.

Te a wifi sticked maximális sebességével kevered össze, aminek nem sok köze van hozzá.

Szóval mondjad, hogy melyik szolgáltató melyik csomagjára fizetsz elő, és megmondjuk, hogy mennyivel lassabb mint kéne.

2016. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csináltam a speedtest.net-en egy tesztet, elméletileg a letöltésem 8.31 Mbps (de nem annyi), a feltöltésem 2 Mbps (ez sem ennyi valójában), amúgy a Digi-nél vagyok.

Arra gondoltam, hogy manipulálhatja-e a szolgáltató a netemet vagy valami más az oka ennek?

2016. júl. 10. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

A hálózati eszközök átviteli sebessége azt jelenti, hogy annyit képesek legjobb esetben közvetíteni. Ez nem azt jelenti, hogy akkora sebességgel is teszik, ha a szolgáltatódnál amúgy töredék sebesség van előfizetve.


Értelmező példa: ha van egy autód ami 200km/h sebességre képes, az nem fog gyorsabban menni ha a gázpedált csak addig lehet lenyomni hogy 50-nel menjen. Ha a szolgáltatód neked nem ad mondjuk 10 megabitnél gyorsabb netet, a 300-at tudó router sem fog 10-nél többet közvetíteni.


A speedtest pedig körvonalazza hogy milyen neted lehet. A szolgáltatónak nem érdeke hogy "manipulálja" pont a te előfizetésed, semmi értelme.

2016. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ismét egy olyan emberhez van szerencsénk, aki nem tudja mi a különbség a megaBIT per szekundum és a megaBÁJT per szekundum között. 1 BÁJT = 8 bit, tehát a 8 megaBIT/sec - od az pontosan 1 megaBÁJT / sec. Gyanítom, hogy 10 Mbit/s - os előfizetésed van (ami csak egy maximum érték, a valóságban ezt ritkán éri el.) A routeredre meg rá van írva, hogy 300 Mbps és ebből gondoltad, hogy annyit tud a neted. Ezt már az előző válaszoló szépen elmondta.


De még az is simán lehet, hogy többre képes az előfizetésed, csak egy ősrégi laptoppal csatlakozol a wifidre (802.11b) vagy csak egyszerűen gyenge a jel, nagy az interferencia stb.

2016. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!