Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másodpercenként kapok emailt,...

Másodpercenként kapok emailt, hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy szerintem bekaptam valami vírust vagy keyloggert :( szinte másdopercenként kapok olyan emailt, hogy feliratkoztam erre vagy arra az oldalra stb.-re, de mindezek angolul. Roppant idegesítő. Találkoztatok már ilyennel? Lehet valamit tenni vagy dobhatom ki az email fiókomat??
2016. júl. 16. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A csoda a legtöbb spam rendszerben az, hogy szabványos levelezési listákhoz használatos szoftvereken futnak. Ennek előnye, hogy a levelek (rejtve vagy nyíltan) szoktak tartalmazni leiratkozási linket, ami ráadásul működik is, a közhiedelemmel ellentétben.


Először szabadulj meg a vírustól, aztán egyenként iratkozz le a listákról. Eltarthat pár napig, mire megszűnik a roham, de tényleg működik, nem kell a fiókot kukázni.

2016. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dongaben ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Valahol sikerült regisztrálni, ahol nem kellett volna... Időrendben visszafelé haladva kellene átnézni, hol íratkoztál fel pl. "hírlevélre"...
2016. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
másodpercenként kapok emaileket különböző német,angol vagy orosz oldalakra való feliratkozáshoz. hogy iratkozzak le egyesével?:D
2016. júl. 16. 17:45
 4/10 A kérdező kommentje:
nem iratkoztam fel semmire, most értem haza és ahogy bekapcsoltam a gépet kezdődött..
2016. júl. 16. 17:45
 5/10 Dongaben ***** válasza:
Egy komolyabb vírusirtó ezt megoldaná... Milyen email címed van? freemail, citromail...? A gmail-ben ilyen nem nagyon fordul elő...
2016. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
gmail :/
2016. júl. 16. 18:12
 7/10 Dongaben ***** válasza:
És milyen vírusirtó?
2016. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
eredeti nod32 legfrissebb adatbázissal, de semmit nem talál..
2016. júl. 16. 18:16
 9/10 Dongaben ***** válasza:
Az lehet a baj, hogy valahogy kikerült az email címed valahová, ahová nem kellett volna. Ez lehetett egy baráton, ismerősön, vagy akár egy feltört oldalon keresztül is... Én azt tenném, hogy újat készítek, és ezt utána jelzem azoknak, akiknek kell. Ilyen esetben sajnos nincs más megoldás.
2016. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csináltam különböző szűrőket, hogy pl a Subscribe, Subscription, subscribing stb, szavakkal rendelkező emaileket archiválja egyből. most pár perce nem kaptam már egy emailt se :) hátha segít valakinek a jövőben
2016. júl. 16. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!