Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezt most nem értem? Ha túl...

Ezt most nem értem? Ha túl sok videót töltök le megbüntetnek?

Figyelt kérdés
[link] ebben a cikkben irja, hogy egy mozdonyvezető túl sok horgászvideót töltött le, 2gb helyet 3-at? Már ezér is megbüntetnek?

2016. júl. 27. 11:28
 1/5 anonim válasza:
nem
2016. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

van olyan hogy korlátolt net.

van amikor pl 8gb letöltés után lelassítják a neted.

a másik lehetőség hogy 8gb letöltés után pluszba számlázzák a forgalmat és azt hónap végén ki kell fizetni de cserébe nem lassul a net(nem is tudtam hogy ilyen van még magyarországon)


de ez csak a "korlátolt" netre érvényes pl mobilnet

2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mobil internet korlétozást gondolom valagogy kijátszotta és lebukot.

(80 -as porton VPN -en a korlátlan internet opciónál)

2016. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Így van, ahogy előttem is írták. Tehát nem a videók miatt büntették meg, hanem azért számláztak neki ilyen sokat, mert jelentősen túllépte azt az adatmennyiséget, mint amire a csomagja alapján jogosult lenne.


Ja, és csak a pontosság kedvéért: az nem "korlátolt" (ilyen csak némelyik ember lehet), hanem korlátozott... :)

2016. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 GB - ez tipikusan mobilnet.

A vezetékes szolgáltatásoknál szerencsére már rég kiveszett az adatforgalmi korlát, ahol mégis van, ott is csak annyit tesznek, hogy ha elérted a korlátot, belassítják.

Mobilnetes csomagoknál volt elterjedt, hogy ha átlépted az előfizetésedben szereplő mennyiséget, akkor horror árakat számláztak ki. Ez azért volt szívás, mert letiltatni sem lehetett a túlforgalmazást, szóval állandóan lesni kellett, hogy még mennyit netezhetsz. (Újabb csomagokban már szerencsére csak annyit tesznek, hogy belassítják a sebességét.)


A fogalmakon pedig pontosítsunk: nem büntették meg, hanem nem figyelt a szerződésben foglaltakra, és túlforgalmazási díjat kellett fizetnie. Továbbá nem a videónézés miatt, hanem az összes adatforgalom miatt. Szóval nehogy erről bárkinek is az jöjjön le, hogy a sok Youtube-ozás bűncselekmény. :)

2016. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!