Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen internetelőfizetést...

Milyen internetelőfizetést válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nem vagyok otthon a témában, ezért kérném a hozzáértők segítségét! Albérletbe szeretnék internetelőfizetést. Tv-re, telefonra nincs szükségem. Én Wifi-re gondoltam, de egy rövid utána olvasást követően eléggé összezavarodtam. Annyi lenne a lényeg, hogy rendszeresen használnám a netet, napi szinten laptopról és telefonról, milyen le és feltöltési sebesség szükséges? Szempont még, hogy minél olcsóbban kijöjjön. Mit ajánlotok? Előre is köszönök minden segítséget.
2016. aug. 14. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi digit használunk. Nagyon gyors a legkisebb csomag is. Szerintem az árával sincs gond. Nézz utána az oldalukon :)
2016. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

rendszeresen használnád a netet. tök jó, ez nem befolyásolja a sebességet.


az érdekesebb kérdés a MIRE szeretnéd használni.


ha csak böngészel, facebookozol akkor 10mbps is elég,


játékra már nagyobb, kb 50mbps már tökéletes (kisebbel is lehet, csak nem lesz ugyan az az élmény)


persze ha torrentezni akarsz, akkor 90gbps is jól jön, ebben az esetben értelemszerűen a lehető legnagyobb sebességű csomagra van szükséged.

2016. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az internet elérhetőség a lakásban egy modemen keresztül történik, amire hagyományosan rá lehet kötni egy gépet vagy routert, ami szétosztja a hálózatot több gépre vezetéken és opcionálisan wifi-n keresztül. A modemen elérhető internet sebessége az előfizetéseden illetve a környék hálózati infrastruktúráján múlik, míg a router meghatározhatja a helyi vezetékes hálózat befogadó képességét (általában 4 gép a jellemző) és a sebességet (100Mbps vagy 1000Mbps) illetve ha van, akkor a wifi minőségét (jelerősség, hatótáv) és sebességét (elméleti 54Mbps-től 1200Mbps-ig). Viszont!

Manapság már olyan modemeket telepítenek a szolgáltatók, amikben már van router is azaz több gépet rá lehet kötni és wifi szolgáltatás is van benne. Ez utóbbi általában nem nagy szám (sebességre és hatótávra), de használható. Nálunk amit az UPC utoljára kihozott (itt nincs Digi, pedig lényegében belváros) modemet már van rajta 4db 1000Mbps port, így a helyi hálózat és az internet is hasít madzagon, de a wifi nem túl combos: az egység papíron 300Mbps sebességet tud vezeték nélkül (ennek gyakorlatban kb a felét kéne nyújtania), de 50 körül megáll a tudomány akármit is csinálok. Picivel odébb már csak 15-30 között mérek és nem 100% stabil sajnos.

Alap igényekhez 10-20Mbps tényleg elég, online játékra is, viszont ha sokat akarsz töltögetni, jellemzően nagy méretű fájlokat, akkor a minél gyorsabb annál jobb érv érvényesül. 50-100Mbps már elég jó szerintem átlag usernak, ez felett meg a hardcore felhasználók igényelnek.

2016. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszokat!

3-as, neked különösen, nagyjából összeállt a kép :)

2016. aug. 14. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami esetleg mér érdekes lehet (és gyakran rákérdeznek) a sebesség átszámolása, ami nem nagy durranás. A szolgáltatók bit/s mértékegységgel számolnak, míg nkünk otthon a legtöbb kliens Byte/s-ban mér és ezt is tudjuk jobban érzékelni. Tehát például 8Mbit/s = 1MByte/s. Egy 20Mbps csomag gyakorlatban 2,5MB/s sebességet képes nyújtani, ami annyit tesz, hogy 1GB adat leghamarabb 6 perc 50 másodperc alatt töltődik le. Viszont ha rossz a hálózati infrastruktúra, akkor elképzelhető, hogy nincs meg az előfizetett sávszélesség (a szolgáltatónak csak a garantált értékeket köteles biztosítania, ami jóval kevesebb) vagyis ha valaki rossz helyen lakik, akkor ilyen szempontból az szívás lehet. A másik meg ha meg is van a teljes sávszélesség és örülünk, akkor sem mindegy, hogy honnan töltesz...egy nagyon távoli és leterhelt szerver/hálózat nem biztos, hogy ki tud szolgálni teljes sebességgel. Vagy egy fájlcserélő rendszer esetén a feltöltő(kön) is múlik a végsebesség. Egyes forgalmi típusokat (jellemzően ez is a fájlcserélés) helyenként korlátozhat a szolgáltató is csúcsidőben stb stb.
2016. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!