Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok csatlakozni...

Miért nem tudok csatlakozni az egyik géppel a Wifi-re?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja, vagy fél éve, nem tudom már mióta, bekötötték a UPC vezetékes internetet. Nagyon jól működik, stabil és gyors az internet, minecraftban is olyan jól működik szerveren is a játék, mintha egyjátékosban játszanék, olyan gyorsan betölt mindent.

Egyszer sem szakadt meg a net.

Csak az a gondom, hogy egy másik géppel (laptop, lenovo), először működött azzal is jól, de mostanában nem tudok csatlakozni vele a Wifi-re, újratelepítettem egy párszor, de továbbra sem tudok csatlakozni, mi lehet a probléma? És hogy tudnám megcsinálni, hogy működjön?



2016. aug. 20. 13:09
 1/2 Szirty ***** válasza:

Ahhoz, hogy laptop WiFi-vel csatlakozz, a következők kellenek:


- WiFi hozzáférési pont

- A hozzáférési pont neve (azonosítója, vagy más néven SSID)

- A hálózati kulcs ismerete amennyiben a WiFi nem nyílt hanem kódolt.

- A hozzáférési pont és a laptop között megfelelő térerő

- A hozzáférési pont és a laptop közös kommunikációs szabványa (G, B, N stb)

- Egyéb korlátozó tényezők hiánya (mint pl. MAC szűrés, fix IP, DHCP hiánya stb)

2016. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De először működött, egy pár héttel, vagy hónappal utána már nem tudtam csatlakozni, nem változott semmi szerintem.
2016. aug. 20. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!