Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mondanátok példákat arra, mi...

Mondanátok példákat arra, mi történhet akkor, ha facebookon nincsenek megcsinálva az adatvédelmi beállítások?

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Le van írva hogy melyik beállítás mit csinál. Amelyiket nem csinálja, annak az ellenkezőjét kell venni.


"téged ismerősnek? -> Mindenki vagy ismerősök ismerősei"

Ezen mit kellene megmagyarázni? A többi pont is ilyen.

2016. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szövegértés nem az erősséged, igaz? Én példákat kértem, esetleges következményeket arra, hogy mi történhet, ha nincsenek meg ezek a beállítások.


(Egyébként csak megjegyezném, hogy én már réges-régen megcsináltam ezeket a beállításokat.)

2016. aug. 25. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor most mint egy hülyegyereknek, elmondom:


Ha beállítod hogy az ismerősök ismerősei ismernek jelölhetnek, akkor az azt jelenti hogy nem csak az ismerőseid jelölhetnek ismerősnek, ha mindenki más is aki közös ismerős. Ez megtörténhet.


Ha beállítod hogy a jövőbeli bejegyzéseid nyilvánosak legyenek, akkor bárki láthatja, de ha beállítod hogy csak az ismerőseid lássák akkor csak az ismerősök fogják látni, és pontosan ez fog történni.


Ha beállítod hogy megkereshető legyél e-mail vagy telefonszám által, akkor mindenki meg tud keresni az e-mailed vagy telefonszámod által. Vagy csak az ismerőseid, vagy annak ismerősei.


Szerinted mégis mi a fene történhet? Az hogy minél nyíltabb az adatvédelmi beállítás annál nagyobb kör tud téged elérni. Minél szigorúbb, annál kisebb.

2016. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Szerinted mégis mi a fene történhet?"


Akkor most mint egy hülye gyereknek, elmondom:


Minél nagyobb kör ér el, annál nagyobb az esélye, hogy visszaélnek az adataiddal. Ezekre a visszaélésekre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy melyik beállítás mit jelent, mert ezeket eddig is tudtam.


Feleslegesen játszod itt az agyadat, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor inkább maradj csöndben.

2016. aug. 25. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Te is tudod mi válasz ha van egy kis eszed: ha nyilvános az adatod és azokat mindenki láthatja akkor a képeidet letölthetik, kamu profilt csinálhatnak belőle. Ha kiírod mindenkinek hogy elmész nyaralni akkor mire hazaérsz puccra kipakolhatják a lakást, ha kiírod hogy egyedül vagy otthon és azt bárki láthatja akkor mire a lakás többi tagja hazaér akkor vérbe fagyva találhat rád.

Ilyen veszélyek vannak, de ha ezzel neked újat mondtam...


Miután maximum négyféle, önmagát magyarázó beállítás van (csa te látod, csak az ismerősöd látja, csak az ismerőssel közös ismerős látja vagy mindenki), te is el tudod képzelni hogy melyik nyilvánosság mennyire lehet veszélyes.

2016. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!