Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózat használata DOSBox +...

Hálózat használata DOSBox + Windows 3.11-ben Linux alatt. Hogyan?

Figyelt kérdés
Minthogy a kelleténél nagyobb retro őrült vagyok, szeretném kipróbálni DOSBox alatt a Windows 3.11-et. Hogyan lehetne megoldani Linux alatt sima DOSBox-al, hogy a Windows 3.11 csatlakozni tudjon az otthoni hálózathoz (ne adj Isten az Internethez)?

2016. aug. 31. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először is, amit a videóban telepítenek az sima Windows 3.1, nem Windows for Workgroups 3.11 (a for workgroups véletlenül kimarad a kérdésből), másodszor nem látom, hogy állítana be hálózatot. Márpedig anélkül nem hinném hogy tudja majd használni a hálózatot. Márpedig nekem most csak az kell. Sima Windows 3.1-et már raktam fel DOSBox-ba és nagyon jól működik.
2016. szept. 1. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak róla. Ez a 3.1-ről szól, de kb. igaz lehet a 3.11-re is, bár abban már a TCP/IP támogatás már adott, max. az emulált kártya driver-e kell (de úgy emlékszem az ne2000 gyárilag benne van).

2016. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok, kösz. Most már csak azt mondd meg (ha tudod), hogy hogyan készítsem el az x86-os verziót, x64-es Linux alatt? Vagy simán mehet fel a sima x86-os verzió és az x64-es Megabuild?
2016. szept. 2. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy értem. A Megabuild egy "patkolt" DosBox, Linux bináris nincs is, alapból tehát az x64-es lesz, ha lefordítod egy 64 bites linuxon.
2016. szept. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg a 64 bites verzió pont nem jó, mivel a Carmageddon-t nem igazán szereti (függőleges szürke csíkok az egész képernyőn)
2016. szept. 4. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyomasd inkább virtualboxban vagy qemuban.
2016. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7- amúgy jogos, a retro windows-t én is VmWare alól nyomom, ahhoz van network, CD és SB16 driver.
2016. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de vmware workstation alá nem bírtam felrakni. De már megoldódott, ugyanis problémák akadtak a Megabuild készítése (make)során, amivel az oprendszer fórumához fordultam, ahol valaki a DOSBox-X-et ajánlotta, és küldött is egy linket az általa elkészített verzióról. Abban is van NE2000-es "hálókártya", amivel működni fog win3.11.
2016. szept. 6. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!