Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím megváltoztatása?

IP cím megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Lehet ezt egyszerűen? Mitől függ?

Mert néztem ilyen ip cím megmutató oldalakat, és felfedeztem, hogy míg a Safarival a tényleges ip címemet adta ki (amire emlékeztem), addig a Puffin böngésző egy teljesen más, külföldit. Én eddig azt hittem, hogy ez gépfüggő, de akkor a böngészőn múlik? Vagy ez a Puffin direkt olyan, hogy ne az igazit adja meg? És ha ez lenne a helyzet, akkor a komolyabb weboldalakon ki tudják ezt deríteni? mármint hogy nem a valódi ip címemmel regisztráltam.



2016. szept. 14. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Puffin, Opera Mini, olyan böngésző, ami egy szerveren keresztül megy majdnem mint ha proxy lenne, csak átdolgozza, optimalizálja, minimalizálja az adat mennyiséget.

Mivel köztes feldolgozás történik, így a köztes szerver IP -jét mutatja.

2016. szept. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az enyém nem látható? (Muszáj megbizonyosodnom róla :))
2016. szept. 15. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Most megnéztem Puffin -el, tipikus proxyn keresztüli IP átadás meg van...

HTTP X-Forwarded-For attribútummal átadja.

2016. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!