Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a vezetékes...

Miért nem működik a vezetékes internet kapcsolat? Talán a router miatt?

Figyelt kérdés
Nagyjából 25 méteres utp kábelről van szó. 4 eres (2x2x0,8mm)vezeték, a csatlakoztak én forrasztattam rá és műszerrel lemértem minden úgy van ahogy lenni kell, nincs rövid zár, se megszakadva a kábel.Azt csinálja hogy időnként a kapcsolatoknál felvillan az ,,azonosítás..." szöveg, de nagyon gyorsan eltűnik,fél másodperig talán ha látható. Egy használaton kívüli routert (tplinek)(másik routeren át) a telefonom arra rá tud csatlakozni,de a gép nem tudja azónositani. Ugyan azon a csatlakozon min másik gép van kábelesen sikerült csatlakoznom másik kábelen,de a másik gép arról a csatlakozóról tud menni amin én nem. a Dlink routerem van valami beálitás hiba lehet vagy túl hosszú a kábel?

2016. szept. 17. 18:10
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:

Akár 100 m is lehet egy UTP kábel. Szóval ha jó a szín sorrend és a szerelés is, ilyen kis távon nem lehet gond.

Inkább beállítás lesz.

2016. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit kell állítanom? És hogyan? valaki kérlek segítsen.
2016. szept. 17. 18:22
 3/12 anonim ***** válasza:

"4 eres" Az nem internet kanóc, vagy is nem a ma használtnak megfelelő.

A mai kanóc az "8 eres", azaz 4x2 -es (mind a 4 színnek van egy párja csíkosba)

2016. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja'h és figyelni kell a sorrendre, nem lehet keverni a bekötésnél.
2016. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És még egy apróság: 500m kábelen is átmegy, tapasztalat, egy intézetben futott körbe. :-D
2016. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De nekem volt 4 eres kábelem és vele tökéletesen működőt csak rövid volt. meg a router végén ha csatlakozóra nézek 4 fém van benne pont ugyan ott ahol a négy eres csatlakozónak is amit felhasználtam valami más hiba lehetőség? a színek jól vannak 100%
2016. szept. 17. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:

RJ45 és RJ11 -et ne keverd össze: [link]

Egyik LAN, a másik telefon / fax / modem kanóc.

2016. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 4 szálas RJ45 az spéci, de nem is erre való.

[link]

Többnyire LAN -portot alakít COM -portá, és azon történő kommunikációt segíti, de ha jól emlékszem csak 56 Kbps -t tud.

2016. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de ha csatlakozol megfelelő és 4 érrel nincs kond a kábel zacskóján a követezök vannak J-Y (ST)Y Grau 100M 4,2 KG vagy valami nagyon hasonló.
2016. szept. 17. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig az 8 eres kábelnek kéne lennie, akkor valamit rosszúl kötöttél be.
2016. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!