Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a vezetékes...

Miért nem működik a vezetékes internet kapcsolat? Talán a router miatt?

Figyelt kérdés
Nagyjából 25 méteres utp kábelről van szó. 4 eres (2x2x0,8mm)vezeték, a csatlakoztak én forrasztattam rá és műszerrel lemértem minden úgy van ahogy lenni kell, nincs rövid zár, se megszakadva a kábel.Azt csinálja hogy időnként a kapcsolatoknál felvillan az ,,azonosítás..." szöveg, de nagyon gyorsan eltűnik,fél másodperig talán ha látható. Egy használaton kívüli routert (tplinek)(másik routeren át) a telefonom arra rá tud csatlakozni,de a gép nem tudja azónositani. Ugyan azon a csatlakozon min másik gép van kábelesen sikerült csatlakoznom másik kábelen,de a másik gép arról a csatlakozóról tud menni amin én nem. a Dlink routerem van valami beálitás hiba lehet vagy túl hosszú a kábel?

2016. szept. 17. 18:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
kösszi hogy megprobáltál segyteni, de sajnos nem ez a gond 4 erl simán kéne 100 megás netnek menni
2016. szept. 17. 19:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Pedig igen, mert attól függően hogy van bekötve akár lehet a 802.3i vagy 802.3u szabvány. amiből elöbbi max 10Mbps utóbbi max 100Mbps, és routerek 90% nem ismeri, modmeknek is csak kevés része...

802.3ab és 802.3an kábelje ugyan az, ez ami a mai router, vagy hálókártyák is ismernek.

elöbbi a gigabites utóbbi a 10 gigabites újabb szabvány.

A 802.3u még ritkán egyfajta cross kábelként is szokták használni.

2016. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!