Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnám megoldani azt...

Hogy tudnám megoldani azt hogy otthonra készített házi web szerveremre feltöltött weboldal sablonokat más is megtudja nézni? Többi Lent

Figyelt kérdés
A fenti kérdést egy kicsit lebutítottam, mivel tudom, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy a portokat kéne kinyitni azonban ez a mi internetszolgáltatónkkal nem lehetséges(hosszú történet), szóval az internetszolgáltató váltáson kívül van-e erre más megoldás?

2016. okt. 3. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
másik portra rakod
2016. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Melyik portra? A portot nem lehet kinyitni.
2016. okt. 3. 16:12
 3/12 anonim ***** válasza:

"A portot nem lehet kinyitni."

Ezt írod: "A" => egy konkrét (a 80-as például)


De nyugodtan használhatod a 81-est is, erre célzott az #1-es válaszadó.

2016. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha beállítom az ip címem és a 81-es portot akkor már Egerben lakó ismerősöm is megtudja nézni a weboldalt ha a keresőbe az ip címemet kell beírni, igaz?
2016. okt. 3. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Má' bocs, de a portokhoz a szolgáltatónak semmi köze :)

Az ipcímet és a portot kell beírni a böngészőbe, ha az eltér a 80-astól, ami http-n az alapértelmezés. Tehát http://ip:port a szintaxis. Nem tudom mi osztja a netet otthon, vagy hogy van, de ahhoz, hogy egy alhálózaton futó szervert kintről elérjenek, pl router esetén legalább egy portforward kell. Ha a szervert futtató gép direktben kapja a netet, akkor már csak a dinamikus ip-t kell leküzdeni.

2016. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nekünk két routerünk van. Egy TP-Link router amelyhez van hozzáférésünk illetve egy másik fent a háztetőn amely egy kis dobozba van. Az a szolgáltató routere ahhoz van nekik hozzáférésük. És amikor valami ki port forwardolok azt nem érzékeli nyitottnak mivel a fenti routerbe kéne kinyitni viszont ahhoz nincs hozzáférésem. Ezért tettem fel ezt a kérdést.
2016. okt. 3. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Így jogos. Akkor a 80-asra se ér el kintről, felesleges állítgatni. Gondolom ne kérdezzek vissza erre a felállásra, hogy miért is nem tudsz előfizetőként a végpontra kihelyezett routeren állítani(?)
2016. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én írtam a szolgáltatónak az adatokat nem adták meg próbáltak segíteni a problémán úgy, hogy (max 5 db) ha mondok egy portot ők azt kinyitják a fenti routerben azonban hiába nyitották ki sosem érzékelte semmilyen port open checker illetve egy szerver se működött. A másik, hogy amit kinyitnak portot nem úgy fordítja ki mint ahogy ők azt megadták szóval pl.: a 45-ös port 9967 ként jelent meg kifelé fordítva. Legalábbis ők ezt mondták én sose láttam nyitottnak.
2016. okt. 3. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ugye a forward még nem azt jelenti, hogy meg is nyitja a portot. Az csak átirányít az alhálózat egy ip-jének az adott portjára, amit a futó szerver nyit az ő saját beállítása szerint, tehát önmagában kevés a routerben a portszám, hiszen azt milyen ip-re irányítja? Ha dhcp osztja a helyi ip-ket és pl a telefonod (vagy másik gép) előbb jelentkezik be, máris más ip-t kap a géped, tehát a router nem is arra az eszközre irányít, amin a szerver fut. (Ez a szerveren statikus ip-ként beállítható, így nem dhcp-ről kapja a netet, hanem - ha lehet - mindig a beállított ip-t kéri.)

De tudták a szolgáltatónál, hogy melyik alhálózati ip-re kéred a portforwardot, és a gép tényleg azt az ip-t kapja? Ezen túlmenően statikus ip-nél valószínű a dns-eket is be kell állítani, máskülönben csak ip-kre tudsz kimenni, mert nem lesz névfeloldás.

2016. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Statikus az IP-m, elvileg ezt én egy ideje beállítottam. Igen tudták. Vagy nem tudták de akkor nagyon nem kellett, hogy érdekelje őket mert vagy 4x megemlítettem az IP-t, hogy biztos jót írjanak be. Kb 2 hetes beszélgetés volt ez egyébként a vasárnapokat bele nem számítva.
2016. okt. 3. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!