Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amint bekapcsolom a utorrentet...

Amint bekapcsolom a utorrentet, használhatatlan lesz az internet kapcsolatom. Torrent nélkül tökéletesen megy. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Windows 10 alatt használok Utorrentet (3.1.4), UPC 100Mbites internettel. A hálózatra párom csatlakozik egy laptoppal wi-fi-n keresztül, én asztali géppel kábellel közvetlenül a UCP-től kapott routerrel, valamint időnként még 2 okostelefonnal.

A probléma az, hogy ahogy elindul a torrent, mindkét gépen használhatatlanná válik a net, a weboldalak csigalassúsággal, vagy egyáltalán nem töltődnek be, a speedtest.net-en a ping az egekbe szökik, a torrent letöltési sebesség visszaesik 400Kb-ra kábé(ez korábban stabil 10 mega körül volt). Ha bekapolás után közvetlenül ránézek a torrentre, akkor a letöltési sebesség 1,2 mega körülire felkúszik, de aztán szépen lecsökken az említett 400 Kb-ra. A 45682-es port-ot állítottam be fix-re, az érdekes az, hogy kb egy hétig nem volt probléma, aztán tegnap volt egy windows frissítés, (amit aztán visszavontam), és azóta rossz megint, persze lehet nem függ össze. (Asszem egy összegző frissítés volt.) Ha ki van lőve a torrent, a speedtest kb 80mbitet mér.


Van ötlet, hogy mit rontok el?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 4. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Töröld az egész μTorrent-et a pcsába, használj más klienst. Amúgy próbáltad már legalább ezt a klienst újra tenni és nem piszkálni a portokat? Ha sajat halozat, felesleges hozányúlni egy általánosan beállított router mellett.
2016. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használj qBittorrent-et vagy Deluge-t, a µTorrent-et meg felejtsd el örökre. Föl nem foghatom, miért ilyen elterjedt az a f**halom.
2016. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 mert régen ez volt "A" torrent kliens, amikor versenyeznie kellett az ugyanúgy ingyenes azureusszal és társaival. Azóta az fizetős lett és kicsit profilt (meg nevet) váltott; a uTorrent meg egy elkrvlt epilepsziát okzó szar hírdető felület, ami mellékesen néha tud torrentkliensként viselkedni...

De szerencsére van qBittorrent, én is azt ajánlom.

2016. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, délután törlöm is!
2016. okt. 5. 07:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Qtorrent-tel ugyanaz van sajnos. :( Utorrentet töröltem.
2016. okt. 5. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Router reset?
2016. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az is megvolt.
2016. okt. 6. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!