Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet egy ADSL hálózaton két...

Lehet egy ADSL hálózaton két router? Részletek lent

Figyelt kérdés
Adsl telefonos netem van otthon,a minap kaptam új modemet, amibe már belevan építve a wifi router is. Egyszerűen gyenge egy családiházba a beépített rouer. Elméletem az lenne,hogy a modem egyik ethernet kivezetésére nem számítógépet de a régi routerem kötném, és ez lenne a földszinten. Műkődne ez? Maga a modem egy ZTE II-es a szlovák telekom forgalmazza a router pedig Evolve wr153nd.

2016. okt. 20. 06:01
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. okt. 20. 06:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt írd le, hogy mit szeretnél. Mi az,hogy gyenge a router? Nem elég a WIFI? Ha ez a bajod, akkor léteznek WIFI jelerősítők/extenderek, repeaterek , de amúgy routerrel is megoldható a dolog. Vagy lehet azt is,hogy vezetékesen dugod rá a az új routert a másikra. Az 1.-en kikapcsolod a wifit-t a másikat pedig AP módba rakod és akkor és akkor az wifi elérési pontként funkcionál.


extenderre példa:

[link]

2016. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. És ha már van egy régi jó routered, én nem költenék plusz wifi erősítőre. Teljesen jó az általad említett megoldás, hogy a modembe dugod az routered.
2016. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gyenge a jelerőség meg az internet sebessége is jelentősen csökken,ezt szeretném megoldani. Igen tudom vannak ilyen berendezések amik felerősítik a wifi jelet,de ha van routerem és fel lehet erre a célre használni akkor, fölösleges más berendezést vennem.

Akkor elég vezetékkel összekötnöm a modemet a routerrel? A router programjába nem kell belepiszkálni?

2016. okt. 20. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első router csatlakozik a netre, a másodikat pedig cable internetre állítod és annyi, mindkettő ugyanazt a netet fogja adni wifin.
2016. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Lehet, de beállítás függő. A lényeg hogy a régi routereddel teljesen fejeltesd el, hogy ő router. Másképp csak bekavar mindenbe. Csak sima Access Point -ként használd. DHCP és tűzfal kikapcsolása, stb..

A régi router pontos típusa sokat segítene...

2016. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A régi router típusa Evolve wr153nd és köszönöm az elmélet, annyira nem értem, de majd megpróbálom be állítani.
2016. okt. 20. 12:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Most összekötöttem egyszerűen az új wifis modemet a régi routerrel és működik az elképzelésem, a router programjába sem piszkáltam bele. Bár azért kíváncsi vagyok hosszútávon lesz-e valami hiba a rendszerben.
2016. okt. 20. 16:21
 9/9 A kérdező kommentje:
[link] Ennyit változtattam, ez a opció le volt tiltva engedélyeztem, és még a routerre rá lett kötve egy asztali számítógép ugyan úgy vezetékkel ott is megy a net. Szerintem siker, köszönöm a válaszokat nektek! :)
2016. okt. 20. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!