Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassan elérhető lesz nálunk a...

Lassan elérhető lesz nálunk a DIGI, megéri váltani, valósak az áraik, szolgáltatásaik?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az utcánkba budapest egyik kerületében, pár napja kötötték fel a Digi munkatársai a légkábeleket, tehát most először elérhetőek lesznek nálunk is a szolgáltatásaik. Olyanok véleménye érdekelne főleg, akik jelenleg is digi előfizetők vagy hosszútávú tapasztalatuk van a céggel.

Jelenleg a telekomnál van a család és fizetünk legalább 15ezret egy 15/1MBit-es netért, vezetékes telefonért és tévéért az ismertebb csatornákkal. Hűségidőnk is van, régóta náluk vagyunk.

Felbuzdulva a helyzeten csekkoltam is a digi weboldalát, ahol már-már irreálisan olcsó és brutál magas szintű szolgáltatások kombinációjával találkoztam. Már-már gyanúsan jó náluk minden. Eddig is tudtam, hogy jó náluk a sávszél, de amikor láttam hogy 2éves hűségidőt vállalva, 4ezerért lesz 1GBit-es netünk, vezetékes telefon, aminről bárhova is telefonálnánk 2-3-6 ft-okba kerül csak a dolog percenként és a tévészolgáltatásban is több mint 100 csatorna van. Együttesen talán ha 7ezret fizetnénk, szóval kevesebbet, mint a jelenlegi felét, nagyságrendekkel bővebb és komolyabb szolgáltatásért. Lássuk be ingyen ebéd sosincs, ezért akik most a diginél vannak, mondják már el légyszi, hogy valóban úgy van minden, ahogy én olvasom/látom a dolgot? Ha digire váltunk, valóban úgy torrentezhetek majd, mintha szervert bérelnék vagy úgy telefonálhatnék vezetékesen, mintha ingyen lenne?

Én szeretném meggyőzni a családot, hogy váltsunk, de tudjátok, hogy a szülői szkeptikusság milyen, ők nem hinnék el csak úgy, hogy ilyen jól járunk.

Köszi nagyon előre is!



2016. nov. 2. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ugyanezt a digi 5000-ért adja csak nem a nyomoronc telekomos csigalassú netet, hanem 100 le és 50mbit feltöltés.


XII. kerület?

Mert ha igen akkor az édeskevés hogy a Digi kihúzta a mókusvakító légkábelt, azt be is kell vezetni a telken a társasházig, már ha abban laktok és ahhoz meg lakógyűlés meg megegyezés kell, kicsit bonyolult a dolog.

2016. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan elégedett vagyok a digivel, az utóbbi években folyamatosan emelték a minimumcsomag sebességét, a végén arra lettem vigyelmes, hogy 20 megabitről 100 megabites lett a netem, persze gondolom törvényi szabályozás meg versenypiaci szempontok is játszanak. Viszont fogalmam sincs milyen technológiával húzták be a környékre, illetve ha még érvényes a hűségszerződés a Telekommal az se hangzik jól.
2016. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

II. kerület és családi ház, tehát a telekre történő bevezetéssel nemlesz semmi gond, sima ügy lenne.

Én természetesen legalább 100-200MBitet preferálnék minimálisan, a digi oldalán szinte, akárhogy rakom össze, 7ezernél nem több.

Ha váltanánk, akkor tényleg úgy nézne ki minden, ahogy leírják? Olvastam valami olyat pl, hogy belassítják a netet ha elérsz 300-400GB letöltést X időn belül, ez azért aggasztó.

2016. nov. 2. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen megéri váltani, nálunk is digi van, előtte upc volt, sokkal jobb a digi szolgáltatása, az árról már nem is beszélve, most fele annyit fizetek jobb szolgáltatásért, mint amit a upc-nek fizettem. Nekünk 200-as netünk van, gond nélkül elmegy vele 3 laptop, 3 telefon és 2 ps4, akkor sincs gond, ha mindkét ps4-en egyszerre megy az online játék és mellette a gépeken esetleg mennek letöltések is.

Azt azért nem árt elolvasnod, hogy a nagy sebessegű (500 v. 1000 mbps) internethez milyen számítógép konfiguráció és router kell, hogy ki is tudd használni.

2016. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A telekomos hűségidőt sajnos valahogy majd le kell nyelni, mert még kb. 1 évig tart a jelenlegi. A légkábelt az utcában simán a meglévő elektromos vezeték oszlopaira húzták fel.

A PC konfiguráció, router és egyebek még a jövő zenéi, de szerintem megbékélek vele, hogy a jelenleginél 10x gyorsabban töltök csak le/fel féláron egy ideig és nem pedig 100x :) az is megnyugtató lenne, ha a családban végre nem okozna gondod ha valaki letölt és a másik meg nem tud netezni stb.

Nekem úgy tűnik akkor, hogy nem egy mese az egész, ebben az esetben viszont ötletem sincs, hogy miért vannak még ennyien telekom/upc előfizetők az országban (persze ahol elérhető melletük a digi is) és fizetnek töredék szolgáltatásért többszörös árat. Ilyen feltételekkel miért nem piacvezető még a digi, mert a kis 10/20 mbites telekomnak labdába sem kéne rúgnia 200-500mbit mellett.

2016. nov. 2. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, néha még túl is teljesítik egy kicsit.


Azért ilyen olcsó mert nagy népsűrűségű területeken vannak, még telekomnak ki kell húzni a kábelt egy határmenti faluba 10 előfizetőért addig a digi kihúzza a kábel tizedét 500 előfizetőért

2016. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!