Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lenne az emberekkel/emberis...

Mi lenne az emberekkel/emberiséggel, ha megszűnne létezni a Facebook?

Figyelt kérdés

Az ösztönzött ennek a kérdésnek a kiírására, hogy pl. az iskolában is nap mint nap csak azt látja az ember, hogy az osztálytársai nyomkodják a telefonjaikat, természetesen a Facebookot. Ez a jelenség leginkább az én korosztályomban nyert teret (17 éves vagyok), de egyre jobban megfigyelhető az érett felnőttek, sőt az 50-60 feletti korosztály köreiben is.


Mint írtam 17 vagyok, de valamiért soha nem tudott igazán megmozgatni a Facebook téma. Nem arról van szó, hogy nincs profilom (mert enélkül már durva, de az iskolában is lemaradnék mindenféle fontos dologról, tehát ebből látszik, hogy az élet szinte minden területébe beférkőzött). Az az igazság, hogy én pl. csak nagyon ritkán veszem elő a telefonomat az iskolában is, mivel nem chatelgetek orrba-szájba mindenkivel, a jelentéktelenebbnél jelentéktelenebb témákról. Viszont ezzel jóformán egyedül vagyok...


Kövezzetek meg, de szerintem a generációm, illetve nagyjából az összes korosztály elég rossz irányba halad.

Személy szerint nem szoktam belépni csak a fontos (pl. iskolai) dolgokat megnézni, vagy egy-egy számomra fontosabb személy bejegyzését/linkjeit megnézni, de ez a naponta képernyő előtt eltöltött időmnek kb. 5%-át teszi ki. Sokkal szívesebben fordítom az időmet (már ha van bármi szabadidőm is, de ne menjünk bele az iskolarendszerbe, mert az megint egy másik téma) valami más, értelmesebb dologra, mint pl. a gyk-ra kitett kérdések (leginkább a mai világban elengedhetetlen tech témában) böngészésével vagy a személyes kedvenc, 3. Évezred havilap olvasásával. Nekem is van olyan időtöltésem, ami nem igazán hasznos, mint pl. videojátékokkal való játék, de ezt felismerem, és nem is viszem túlzásba.


Tudom, hogy majd a válaszolók között is lesznek jó sokan olyanok, akik imádják az FB-t, és elkezdik majd a jó oldalait ecsetelgetni, de előre leszögezném, nem azt mondom, hogy nincsen jó oldala.

Tehát visszatérve, szerintetek mi lenne az emberekkel, ha egyik napról a másikra nem lenne Facebook?



2016. nov. 22. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa lenne szinte minden fb felhasználó számára, de 1 hét alatt népszerű lenne egy más közösségi oldal. Nálunk az instagram is kezd elterjedni. Szerintem rettenetes sok időt vesz el az emberek idejéből a virtuális világ. Mellesleg egyetértek veled.

18/L

2016. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitalalnanak egy ujat. Az emberek hogy legyen mit nyomkodni, a vallalkozok hogy legyen honnan profitot szerezni.
2016. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap alatt megszokná mindenki.

Pár éve el sem tudtam képzelni hogy egy kocsmában a borom mellet nem gyújthatok rá egy cigire, ma meg már ott tartunk lassan, hogy az utcán sem lehet szívni.

Mégsem háborog senki.

2016. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy vannak azért olyanok, akiknek hasonló a véleménye.

Teljes mértékben igazat tudok adni, tényleg át lehet állni másik közösségi oldalra, de az biztos, hogy világszintű tüntetések/megmozdulások követnék a betiltását. Apropó, Kínában be van tiltva, mégis több mint 90 millió Kínai felhasználó található FB-n.

2016. nov. 22. 18:35
 5/10 A kérdező kommentje:
*kínai
2016. nov. 22. 18:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Mivel jóformán nem volt jó a kérdésfeltevésem, módosítanám azt egy kicsit, olyan formában, hogy semmilyen közösségi oldalt nem használhatnának.
2016. nov. 22. 18:38
 7/10 Gryphon ***** válasza:
78%
normalisak lennenek..
2016. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gryphon ***** válasza:
56%
az itt az alap gond h el s tudod kepzelni mi lenne nelkule veled. fel kellene noni..leszallni az ilyen sza.okrol es normalisan elni az leleted..istenem mi lenne? reggel ugyanugy elmennek sza.ni es elnem az eletem nelkule..
2016. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elolvastad te amit a kérdés alá írtam???

Ha nem akkor kár okoskodnod, ha igen akkor meg full félreértetted (bár szerintem egyértelmű)...

2016. nov. 22. 22:20
 10/10 anonim válasza:
Én nem használok facebookot,szoval nekem jó lenne ,ha az emberek felnéznének a telefonjukról,s nem csodálkoznának,hogy én még hogy vagyok életbe. :D 20l
2016. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!