Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » LAN Kábellel 24Mbps, WLAN-on...

LAN Kábellel 24Mbps, WLAN-on keresztül viszont csak 2,7Mbps a letöltési sebességem (wifi közelben). Be kell állítanom valamit a routerben?

Figyelt kérdés

A feltöltési sebességem mindkét esetben ugyanannyi (2,8Mbps)

Furcsálltam ezt a szintű különbséget.

A szlovák leírás alapján azt vettem ki, hogy a WiFi átvitel akár 300Mbps és ethernet kábelon keresztül 100Mbps. Így viszont már nem értem a dolgokat.


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 27. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol méred ezt a sebességet? Az lehet, hogy a router többet is tud, de tud 100 Mbps-t az internet csomagod? Ha nem, akkor ne csodálkozz, bár a 2,7Mbps ettől még karcsúnak tűnik. Milyen végponti eszközön nézted és milyen módon mérted ezt a sebességet?


A vezeték nélküli átvitelnél a leírt 300Mbps-et soha nem fogod tudni elérni. Két okból is, feltételezve, hogy a vezeték nélküli kártyád/eszközöd ismeri az 802.11/n szabványt (és akkor sem):


1. a router-ed WAN portja 100 Mbps sebességű, tehát a nagyobb sávszélesség csak a router-ig van meg, onnan a szűk keresztmetszet a kábel.

2. a WLAN sebességet simán felezheted, mivel az half-duplex, vagyis fel- és letöltés egyidőben nincsen (adó-vevő).


Amit a gyártó 300Mbps-en ír, az a rádiós adatátviteli sebesség, ami a fent említett egyirányú forgalom és az internetes TCP/IP szabvány miatt nem elérhető (a protokoll is "lassít" a sebességen). És persze labor körülmények között...

2016. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csomag: RÝCHLOSŤ DO 300/30 Mb/s <-- Tehát a gyorsaság ennyi.

XL-es csomag, ha minden igaz. Nem tudom Magyarországon ugyanígy vannak e csomagok. Ez a legnagyobbnak számít itt és 20€/hó.


Speedtest.net-en mértem a kérdésben leírtakat.


+ Mértem uTorrenten és sima letöltéssel is (Chrome).

Kábelen 2,4Mb húzott és wifivel 260Kb-al nagyjából.


Az előző csomagban 650kbps körül mozgott ez az érték, viszont LAN kábellel nem volt ennyivel gyorsabb, 850kbps Max, ha jól emlékszem - jóval kisebb is volt az a csomag, viszont mégis gyorsabb volt WLAN-on keresztül...


Köszi a válaszod! :)

2016. nov. 28. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak nagyobb csomagok, a Digi ad 1000/200-at (ebből 300/50 garantált) kb. a 2/3-áért (4000 Ft).


Speedtest az elég jó "mérőpont", a torrent az nem, mert ott a peer-ek képessége nagyon változó.


A 2,4 Mb (ha ez MByte), az akkor is csak 20 Mbit, az közel nincs a 300-hoz, és 20 euróért meg egyenesen rablás :-) Router nélkül is ennyi, ha közvetlenül a PC-de nézed? A 300-hoz nyilván gigabites WAN kapcsolat kell, de ha nincs, a 100 körülinek akkor is meg kell lenni. Nekem csak 100-as van, és most csúcsidőben ez 70/90, szóval valami valahol biztosan nem ok.

2016. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Wifi közelben is ennyi sajnos. De megkérdeztem az infós tanárom, aki szerint a wifim gagyi és max annyit tehetek, hogy veszek egy újat, vagy letöltéskor kábelt használok.

:/

A Mbps-okra még rá kérdezek a telekomban. De azért még utána nézek.

2016. dec. 19. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!