Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tud csatlakozni a...

Miért nem tud csatlakozni a DVR külső hálózaton?

Figyelt kérdés

Adott egy dvr kamera egység 4 db kamerával.

Helyi hálózaton működik a mobilos appban viszont külső hálózaton nem csatlakozik.


Amit próbáltam:

-Routerben portátengedés


192.168.1.200 port 80

192.168.1.200 port 90

192.168.1.200 port 6036


-Routerben Upnp bekapcsolva, hogy aminek még kell magától átengedje.


Router típusa: TP-LINK AC1750


Előtte egy: TP-LINK TL-WR1043ND router volt a hálózaton azzal ment, most már azzal se megy.


Amit még próbáltam hátha:


IP címre DMZ-t rakni, routert bridge módba tenni, DDNS el megoldani.


Miért nem csatlakozhat? Pedig a wan ip van neki megadva. Netán a Pr-Telecom lenne a ludas?

A router előtt közvetlen a kábel modem van ami egy hagyományos Thomson modem, csak a log-ot lehet nézni rajta semmi más lehetőség nincs.



Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 29. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a WAN IP megegyezik a külső IP-vel (lásd : MY IP) akkor nincs baj, de ha más akkor baj van. A tkom sajna csak üzleti csomagba engedi a kamera jelének kijutását, sima felhasználóként mindég más lesz a kinti IP-d. Én externetes vok tkom vonalon, de őket is kérnem kellett hogy engedjék ki a kamerám jelét (NAT). A kamerád DDNS címét akkor tudod elérni ha létezik, úgy értve nekem hikvision van és ingyen elérhetem mert járt vele, de az ASUS router DDNS-ével is el lehet érni vagy NOIP-vel stb, a lényeg hogy a 80-as port legyen nyitva! Lásd Firefox stb- "open port" itt megnézed nyitva van-e a 80-as port, ha nincs akkor a szolgáltatód a baj forrása.
2016. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A DHCP legyen kikapcsolva ez fontos, a rögzítőbe ha nem a saját ddns-ét használod akkor a dvr ddns címe se fontos, nem kell hogy behúzva legyen a rublika, ennyi :))
2016. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Megpróbáltam DHCP nélkül is a helyzet változatlan viszont DHCP nélkül nincs wifi ami pedig kéne a routeren. Valószínűleg a szolgáltató oldali probléma lesz mivel szinte már mindent próbáltam.

A WAN IP ugyan egyezik a myip-s címmel direkt megnéztem de sajnos így sem. :/

Online port teszter szerint is zárva az összes port és egy pc-s tesztelővel is.

Megpróbáltam egy másik PR es hálózaton is ott sem működik a portátengedés + megnyitás kizárólag a torrent portokat engedi át és az alap szolgáltatásokat upnp-n.

DDNS hez a noip-t használtam amit a dvr el is illetve a routerrel is megpróbáltam de semmi csak belső hálózaton érem el.

2016. nov. 29. 14:53
 4/17 anonim ***** válasza:
A DHCP a rögzítőnél kacsold ki, azt meg nem írtam meg.
2016. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha az ip egyezik akkor nem lehet gond, a port hogy nincs nyitva az másodlagos, a legfontosabb hogy egyezzen az wanip a kinti ip-vel.
2016. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A porttovábbításnál írd be helyesen a portokat a kamerád ipjéhez, úgy hogy tcp ezt hozzáadod alkalmazod! majd udp-vel is megcsinálod! Vagy boot, ez összefoglalja a tcp és udpt. A dvr-ben a natnál az összesnek aktívnak kell lenni.
2016. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbálom holnap mivel csak akkor jutok oda (Ismerősé nem saját.)

Amint megpróbáltam megírom mi lett, köszönöm a segítséget!

2016. nov. 29. 15:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Helo, na mire mentél? Össze hoztál vmit?
2016. dec. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Picit csúsztam elnézést.

A helyzet.

A DVR en be lett állítva szerver ip nek: 192.168.0.200

A hálózatra ezzel kapcsolódik: 192.168.0.104


A portokat így engedtem át: 192.168.0.200 port 80 192.168.0.200 port 90 192.168.0.200 port 6036


A router upnp-n átengedi a 192.168.0.104 en a megfelelő portokat.


A dvr típusa: Provision ISR SA-4100AHD-2L(MM)


Ami biztos, hogy router csere előtt működött. Router csere óta nem megy. Megpróbáltuk vissza rakni a régi routert mire fel már azzal se megy, pedig a beállítások ugyan azok. :/

2016. dec. 1. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát beszarás komolyan! Nekem RT N66U ASUS van de Qrvajó router, minden érthető benne és sokminden automatikus rengeteg funkcióval. Na igaz, egy régebbi firwaréval megyen mert a legújabb az nem tetszett, bugosnak találtam, de tomato is volt rajta, az is jó volt.
2016. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!